Emerytura nie starcza mu na leki. W takiej sytuacji jest wielu polskich seniorów. Emeryci w Polsce są w trudnej sytuacji, emerytura jest niska, w dużym stopniu są pozbawieni wsparcia państwa, a często również najbliższych. Niektórzy jak Pan Zenon z Poznania biorą sprawy w swoje ręce i sami zbierają pieniądze na walkę z chorobą, pracując.

Do miłego starszego człowieka dotarł portal „ToTeraz”, który pokazał przejmujące wideo, na którym emeryt opowiada swoją historię o tym, dlaczego zaczął pracować na Rynku Jeżyckim w Poznaniu.

Pan Zenon choruje na złośliwą odmianę raka prostaty, który obecnie jest już prawie przezwyciężony. Sam zainteresowany nadal boi się przerzutów, natomiast wciąż nie traci uśmiechu i serdecznie podchodzi do życia. Sprzedaje swój własny księgozbiór, biorąc od ludzi niewiele, jak sam mówi po 3 zł za książkę czasem 2 albo złotówkę, kiedy ktoś nie miał. Nie chce, żeby książki się zmarnowały, a ich sprzedaż przybliża go do celu, jakim jest zakup leków.

Emerytura nie starcza na leki?

Problem wysokich kosztów leków w Polsce, nie jest niczym nowym. Dotyka on w szczególności osoby w podeszłym wieku, ponieważ zwykle to właśnie ta grupa społeczna najczęściej choruje i potrzebuje ich najbardziej.

– Długo zastanawiałem się skąd wziąć pieniądze na leki, ponieważ mam raka prostaty. Wprawdzie już leczę się w szpitalu onkologicznym na Garbarach, boję się o to, żeby nie było przerzutów, bo mam złośliwego raka prostaty, ale Pan profesor mówi, że wygrałem bitwę i nie powinno być przerzutów – powiedział reporterom „ToTeraz”.

Materiał w sieci obejrzało już wielu ludzi, którzy w komentarzach pod filmikiem podzielili się swoimi uczuciami.

– Naprawdę chylę czoło przed Panem Zenonem. Bardzo mi przykro, gdy dowiaduję się o takich ludziach, którzy dorabiają na leki. Oby ktoś się tym zainteresował i pomógł temu Panu, bo to jest dramat i tragedia, aby człowiekowi nie wystarczyło na leki, aby przeżyć, a co dopiero na inne niezbędne produkty czy przedmioty, nie mówiąc o opłatach.

– Poznaniacy, do dzieła! jest może jakaś oficjalna zbiórka sam przekaże parę złotych? Mega fantastyczny człowiek mimo 81 lat nie poddaje się prawdziwy bohater, Wszystkiego dobrego dla Pana Zenona!

– Smutna historia, szkoda ludzi którym brakuje na lekarstwa, podziwiam tego pana ,ze sobie jakoś radzi, dobrze ze jest sprawny,jak on to ujął.

PRZECZYTAJ: Popek pokazał pierwsze zdjęcie swojego syna. Zdradził też imię
PRZECZYTAJ: Kinga Rusin pokazała się nago w wannie! Tak odważnego zdjęcia jeszcze nie było
PRZECZYTAJ: Zdjęcie wstydu. Od 40 lat skazujemy psy na gehennę i straszną śmierć.

 

emerytura
fot. facebook.com/ToTeraz
emerytura
fot. facebook.com/ToTeraz
emerytura
źródło: flickr.com

 

Gdzie lepiej pracować na emeryturę: w Polsce czy w Japonii? Wyniki zaskakują!


Największe kompromitacje polskich gwiazd [ZOBACZ!]