Emerytura nie starcza mu na leki. Pan Zenon sprzedaje książki, żeby pokonać raka

Emerytura nie starcza mu na leki. Pan Zenon sprzedaje książki, żeby pokonać raka

Emerytura nie starcza mu na leki. W takiej sytuacji jest wielu polskich seniorów. Emeryci w Polsce są w trudnej sytuacji, emerytura jest niska, w dużym stopniu są pozbawieni wsparcia państwa, a często również najbliższych. Niektórzy jak Pan Zenon z Poznania biorą sprawy w swoje ręce i sami zbierają pieniądze na walkę z chorobą, pracując.

Do miłego starszego człowieka dotarł portal "ToTeraz", który pokazał przejmujące wideo, na którym emeryt opowiada swoją historię o tym, dlaczego zaczął pracować na Rynku Jeżyckim w Poznaniu. Pan Zenon choruje na złośliwą odmianę raka prostaty, który obecnie jest już prawie przezwyciężony. Sam zainteresowany nadal boi się przerzutów, natomiast wciąż nie traci uśmiechu i serdecznie podchodzi do życia. Sprzedaje swój własny księgozbiór, biorąc od ludzi niewiele, jak sam mówi po 3 zł za książkę czasem 2 albo złotówkę, kiedy ktoś nie miał. Nie chce, żeby książki się zmarnowały, a ich sprzedaż przybliża go do celu, jakim jest zakup leków.

Emerytura nie starcza na leki?

Problem wysokich kosztów leków w Polsce, nie jest niczym nowym. Dotyka on w szczególności osoby w podeszłym wieku, ponieważ zwykle to właśnie ta grupa społeczna najczęściej choruje i potrzebuje ich najbardziej. - Długo zastanawiałem się skąd wziąć pieniądze na leki, ponieważ mam raka prostaty. Wprawdzie już leczę się w szpitalu onkologicznym na Garbarach, boję się o to, żeby nie było przerzutów, bo mam złośliwego raka prostaty, ale Pan profesor mówi, że wygrałem bitwę i nie powinno być przerzutów - powiedział reporterom "ToTeraz". Materiał w sieci obejrzało już wielu ludzi, którzy w komentarzach pod filmikiem podzielili się swoimi uczuciami. - Naprawdę chylę czoło przed Panem Zenonem. Bardzo mi przykro, gdy dowiaduję się o takich ludziach, którzy dorabiają na leki. Oby ktoś się tym zainteresował i pomógł temu Panu, bo to jest dramat i tragedia, aby człowiekowi nie wystarczyło na leki, aby przeżyć, a co dopiero na inne niezbędne produkty czy przedmioty, nie mówiąc o opłatach. - Poznaniacy, do dzieła! jest może jakaś oficjalna zbiórka sam przekaże parę złotych? Mega fantastyczny człowiek mimo 81 lat nie poddaje się prawdziwy bohater, Wszystkiego dobrego dla Pana Zenona! - Smutna historia, szkoda ludzi którym brakuje na lekarstwa, podziwiam tego pana ,ze sobie jakoś radzi, dobrze ze jest sprawny,jak on to ujął.

PRZECZYTAJ: Popek pokazał pierwsze zdjęcie swojego syna. Zdradził też imię PRZECZYTAJ: Kinga Rusin pokazała się nago w wannie! Tak odważnego zdjęcia jeszcze nie było PRZECZYTAJ: Zdjęcie wstydu. Od 40 lat skazujemy psy na gehennę i straszną śmierć.

  emerytura fot. facebook.com/ToTeraz emerytura fot. facebook.com/ToTeraz emerytura źródło: flickr.com  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News