Trzynastka jednak nie dla wszystkich! Rząd myśli o ograniczeniu świadczenia

Trzynastka jednak nie dla wszystkich! Rząd myśli o ograniczeniu świadczenia Źródło: Pexels.com

Emerytura to wciąż gorący temat. Najnowsze informacje na temat dodatkowego świadczenia dla seniorów zaskoczą wiele osób. Okazuje się, że rząd rozważa ograniczenie trzynastej emerytury.

Emerytura jest tematem, który od wielu miesięcy wzbudza ogromne emocje nie tylko wśród starszych osób. Informacja o wypłatach trzynastej emerytury została przyjęta przez wielu seniorów z ogromną radością. Termin wypłaty jednorazowego świadczenia został określony na 1 maja br. Ostatnio pojawiły się jednak dość niepokojące informacje na temat tzw. "trzynastek".

Okazuje się, że nie wszyscy mogą być spokojni o wypłatę dodatkowych pieniędzy. Polski rząd rozważa wykluczenie kilku grup zawodowych, które być może nie otrzymają obiecanego świadczenia. Media poinformowały, kto najprawdopodobniej nie będzie mógł liczyć na dodatkowe 888 zł netto. 

Trzynasta emerytura nie dla wszystkich. Te grupy zawodowe prawdopodobnie nie otrzymają świadczenia

Trzynasta emerytura prawdopodobnie nie będzie przysługiwała wszystkim seniorom. Polski rząd rozważa wykluczenie z projektu takich grup zawodowych jak: sędziowie, prokuratorzy i byli działacze aparatu bezpieczeństwa PRL. Ta koncepcja wynika z ustawy dezubekizacyjnej, na mocy której byli działacze PRL pobierają niższe emerytury i renty. Wygląda na to, że szykuje się kolejne ograniczenie.

O rządowych planach poinformował media Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Polityk wyraźnie sformułował swoje stanowisko na temat emerytowanych urzędników PRL:

- To osoby, które działały w tamtym systemie, funkcjonowały i narobiły wiele szkód czy zła. Trzeba się nad tym zastanowić - powiedział minister.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

To nie pierwsze ograniczenie dla byłych działaczy PRL

Byli funkcjonariusze aparatu państwowego PRL nie po raz pierwszy są piętnowani przez rząd PiS. Na mocy uchwalonej 1 października 2017 ustawy dezubekizacyjnej znacznie obniżono ich emerytury i renty. Od tamtej pory kwota emerytury nie może być wyższa niż 2100 zł brutto, a renta może wynosić 1500 zł brutto. To bardzo znaczący spadek w stosunku do pierwotnych wysokości emerytury przeciętnego funkcjonariusza służ PRL, który był aktywny zawodowo w okresie 1944-1990.

Już wkrótce poznamy oficjalne stanowisko rządu w sprawie wypłaty "trzynastek". Decyzja o ewentualnym wstrzymaniu wypłaty trzynastego świadczenia dla wspomnianych grup zawodowych ma zapaść najpóźniej w czwartek. Wtedy zostanie przyjęty projekt "Emerytura plus". Można się spodziewać, że wkrótce pojawią się kolejne dyskusyjne kwestie związane z wypłatą emerytur.

  1. Beata Tyszkiewicz pobiła rekord! Nigdy nie zgadniecie ilu miała mężów. Zemdlejecie z wrażenia
  2. Dramat gwiazdy "Na Wspólnej"! Jej córka ma porażenie mózgowe
  3. Koszmarny dramat Poli Raksy. Mąż bezlitośnie ją upokorzył, coś strasznego
  4. Jak wykonać paznokcie hybrydowe w domu? Najprostsze sposoby
  5. Doda nie chce mieć dzieci. Powód podzielił społeczeństwo
  6. TVP przekazało tragiczną informację. Dzieci nie żyją

źródło: Super Express

 

Następny artykuł