Skandal! Emeryci znów upokorzeni, a w ZUS bawią się jak w Hollywood

Skandal! Emeryci znów upokorzeni, a w ZUS bawią się jak w Hollywood Źródło: fot. pixabay.com

Emerytura w naszym kraju od lat w wielu przypadkach jest na tragicznym poziomie. Jednak jak donoszą media, wysoko postawieni pracownicy ZUS mogą liczyć wręcz na bajońskie podwyżki. To co dzieje się w ramach instytucji woła o pomstę do nieba.

Emerytura powinna być czasem, kiedy człowiek po prawie całym życiu spędzonym najpierw na nauce, a potem na pracy w końcu ma czas, aby odpocząć. Niestety w wielu przypadkach wiąże się ona z obawami, o to, czy pieniędzy starczy nam do kolejnego miesiąca. Dlatego wielu emerytów zmuszonych jest liczyć na pomoc ze strony rodziny lub szukanie pracy, aby zapewnić sobie jakikolwiek standard życia. Jednak jak informują media, nie wszyscy muszą obawiać się o brak pieniędzy na kontach.

Emerytura: gigantyczne nagrody w ZUS

Niemalże każdy rząd w naszym kraju chwali się tym, jak to za jego władzy wzrosły emerytury. Nie da się ukryć, że świadczenia wypłacane seniorom regularnie rosną, ale problem w tym, że są to jedynie procentowe zmiany. To oznacza, że osoby pobierające niskie świadczenia, praktycznie nie odczuwają tych podwyżek, a ci, którzy i tak mają wysokie emerytury, zyskują jeszcze więcej. Dodatkowo ciągle słyszymy o tym, że na wiele rzeczy w naszym państwie zwyczajnie brakuje pieniędzy. Jednocześnie uruchamiane są programy socjalne pochłaniające miliardy złotych. Jednak tym razem nie o tym. W mediach niedawno pojawiły się informacje pokazujące nagrody, jakie otrzymali wysoko postawieni pracownicy ZUS. Nie da się ukryć, że wiele osób może się zdenerwować, porównując je ze swoimi zarobkami, czy też emeryturami.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Wedle tych informacji dyrektorzy w ubiegłym roku otrzymali po 23,6 tysiące złotych samych nagród, a jest ich łącznie 43. Dodatkowo ich zastępcy otrzymali 18,6 tysięcy złotych, a emeryci muszą się zadowolić podwyżkami na poziomie kilkudziesięciu złotych. Oczywiście urzędnicy otrzymali te kwoty jednorazowo, a emeryt ma stały wzrost świadczenia miesięcznego, ale porównując te dwie kwoty widać wyraźną dysproporcję. Takie właśnie sytuacje doprowadzają do tego, że wielu emerytów nie może samodzielnie się utrzymać, a osoby odpowiedzialne za ich składki i pieniądze pławią się w bogactwie niczym gwiazdy Hollywood. W takim wypadku przestaje dziwić fakt, że emeryci od tak wielu lat walczą o godziwe warunki życia, ponieważ zwyczajnie na ten moment mało którego stać na to, aby spokojnie przeżywać kolejne dni.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Ola Kwaśniewska ZASKOCZYŁA! Nikt się TEGO nie spodziewał 
  2. Odkryliśmy największą TAJEMNICĘ Agnieszki Chylińskiej. Fani pospadają z krzeseł
  3. Paweł Domagała z córką Ferdka z Kiepskich wzbudzili emocje. Wygląd żony muzyka jest nieziemski 
  4. Margaret jak Doda, Meghan Markle i Beata Kozidrak! Niesamowite, fanom opadły szczęki 
  5. Bardzo smutne informacje dla fanów serialu „Ranczo”. Widzowie załamani 
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  źródło: Do Rzeczy
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News