Bardzo korzystna emerytura dla mieszkańców wsi. Mało kto o tym wie

Bardzo korzystna emerytura dla mieszkańców wsi. Mało kto o tym wie Źródło: Pixabay.com/adnovak

Emerytura nie kojarzy się mieszkańcom wsi z wysokim świadczeniem, które zapewni godziwą starość. W zmienianym właśnie prawie powstała istotna "furtka", która umożliwi rolnikom staranie się o korzystniejszą emeryturę z KRUS.

"Emerytura" - to słowo odmieniane jest ostatnio w kręgach polityków przez wszystkie przypadki. Z wyborczego punktu widzenia nie ma co się dziwić. Grupa emerytów liczy dziś już ponad 9 milionów Polaków i stale rośnie. Każde udogodnienie, zarówno jednorazowe jak i cykliczne, przyjmowane jest z uznaniem.

Emerytura korzystna dla mieszkańców wsi. ZUS nie daje takiej "furtki"

Jedną z emerytalnych nowinek rządu, która weszła już w życie, są tzw. emerytury matczyne. Na wypłaty z programu zwanego potocznie "Mama plus" łapią się wszyscy, którzy wychowali minimum czwórkę dzieci, mają minimalny wiek emerytalny i nie zdołali zapracować na minimalne świadczenia. Państwo doceniło w ten sposób trud, który w wychowanie pokoleń włożyły w dobie przemian ustrojowych rodzice, głównie matki.

Media przypominają dziś o nietypowej możliwości, która zagwarantuje polskim rolniczkom uzyskanie bardziej przystępnych świadczeń KRUS-owskich. Mieszkanki wsi, które zajmowały się przez lata głównie odchowywaniem dzieci i nie wypracowały minimalnej emerytury, mogą dostawać dziś świadczenie z programu "Mama plus". "Dziennik Gazeta Prawna" zaznacza, że dzięki tym środkom mogą także... postarać się o wyższą i bardziej przystępną emeryturę rolniczą. 

KRUS uznaje minimalny wiek emerytalny u kobiet na poziomie 25 lat pracy. Przy krótszym "stażu" możemy dopłacić KRUS-owi brakujące składki i w ten sposób uzyskać rolnicze minimum. Miesięczna dopłata do emerytury wynosi 136 zł. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podobnej możliwości nie mają za to panie, które o emeryturę (również matczyną) wnioskowały w ZUS. Co ciekawe eksperci dowodzą dziś, że wspomniane 136 zł miesięcznych dopłat do KRUS możemy sfinansować za pieniądze otrzymane… z "Mama plus"! Pełna emerytura rolnicza to także gwarant składek pielęgnacyjnych, uchwalonej przez PiS "trzynastej emerytury", a po śmierci - prawo do zasiłku i renty rodzinnej!

Sprawą z pewnością zainteresują się seniorki rozliczające się co miesiąc w kasie rolniczej. Eksperci przypominają jednak, że nie jest to rozwiązanie sprawiedliwe - większość rodaków nie może liczyć na podobny "przywilej" w ZUS.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ilu mężów miała Marta Kaczyńska? Nie spodziewaliście się takiej odpowiedzi
  2. Ewa Lemańska była gwiazdą Janosika. Marzyli o niej wszyscy mężczyźni
  3. Sok z buraka ma niesamowite właściwości. Niektórym jest szczególnie potrzebny
  4. Przełomowy moment w życiu Wiśniewskich. Dominika podjęła zdecydowane kroki
  5. Księżna Diana ostrzegła swojego syna. Chodzi o Meghan

źródło: DGP

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu