Już od 1 marca dostaniecie 1100 złotych od rządu! Jest jeden prosty warunek

Już od 1 marca dostaniecie 1100 złotych od rządu! Jest jeden prosty warunek

Emerytura to bardzo gorący temat w debacie politycznej. Już wkrótce w życie wejdzie nowy program Mama 4+, który dotyczy rodzin wielodzietnych. Co należy o nim wiedzieć?

Emerytura Mama 4+ to nowy rządowy program, który ma wejść w życie 1 marca 2019. Jest on skierowany do rodzin wielodzietnych, gdzie matki poświęcają pracę zawodową, aby móc wychowywać swoje potomstwo. Rząd postanowił wynagrodzić ich poświęcenie i zapadła decyzja, że matki, które urodziły więcej niż 4 dzieci otrzymają świadczenie emerytalne pomimo braku wymaganych lat pracy. Każda mama wychowująca więcej niż 4 dzieci będzie miała prawo do świadczenia emerytalnego w wysokości 1100 zł brutto. W niektórych przypadkach świadczenie to będę mogli otrzymywać również ojcowie. Oto najważniejsze kwestie związane z nowym systemem emerytalnym.

Emerytura dla matek, które urodziły więcej niż 4 dzieci - o tym trzeba pamiętać!

Należy pamiętać, że emerytura dla mam dotyczy wyłącznie kobiet, które nie posiadały dochodu wymaganego do ubiegania się o emeryturę lub rentę na normalnych warunkach. Dotyczy to matek, które zrezygnowały z pracy zawodowej i poświęciły się wychowywaniu dzieci. Ojcowie, którzy przejęli opiekę nad dziećmi w wyniku śmierci żony również mogą ubiegać się o takie świadczenie. Świadczenie będzie wypłacane podobnie jak tradycyjna emerytura. Kobiety otrzymają je po ukończeniu 60 lat, a mężczyźni po 65 roku życia. Jednak samo posiadanie dużej gromadki dzieci nie upoważnia do otrzymania dodatku finansowego. Nie będzie ono przysługiwało osobom, które zostały pozbawione władzy rodzicielskiej lub którym tę władzę ograniczono. Osoby, które przebywały w zakładach karnych i nie mogły wychowywać w tym czasie dzieci także nie otrzymają nowego świadczenia.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Kwota emerytury matczynej nie będzie wysoka. To 1100 zł brutto

Emerytura matczyna nie będzie wysoka. Jest to kwota 1100 zł brutto. Osoba, która otrzymuje już niewielkie świadczenie emerytalne może liczyć na wyrównanie do tej kwoty. O przyznaniu emerytury będzie decydował ZUS lub KRUS na wniosek osoby zainteresowanej. Sytuacja dochodowa wnioskodawcy zostanie szczegółowo zbadana przez powyższe instytucje. Do ZUS mogą składać wnioski osoby legitymujące się dowolnym okresem ubezpieczenia społecznego, jak również osoby nieposiadające ubezpieczenia. Wnioski do KRUS będą składać matki lub ojcowie, którzy płacili rolnicze ubezpieczenie społeczne, lecz nie mają prawa do standardowej emerytury rolniczej. Nowe świadczenia mają być wypłacane od dnia 1 marca 2019 r.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Szok! Niedowierzanie! Kultowa aktorka TVP pozwalała mężowi na zdrady 
  2. Barbara Kurdej-Szatan na randce z tajemniczym mężczyzną. Zapłacił jej za spotkanie 42 tysiące!
  3. Gwiazdor Big Brothera po latach zrobił karierę. I nagle zniknął
  4. Wiadomość przekazana przez TVP przeraża. Wraca koszmar dziecka zamkniętego w pralce
  5. Współpracownicy Szelągowskiej "padali jak muchy". Widzowie poznali kulisy
  6. HGA Media - duży rozwój firmy, szansa na karierę dla młodych
  źródło: gazeta.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News