Wiadomo już, ile zyskają emeryci na obniżce podatków. Ta wiadomość ucieszy tylko najbiedniejszych

Wiadomo już, ile zyskają emeryci na obniżce podatków. Ta wiadomość ucieszy tylko najbiedniejszych Źródło: Pixnio/Common

Emerytura jest tematem, który wzbudza ogromne emocje. Ostatnio w mediach pojawiły się informacje o obniżce podatków dla seniorów. Jak się okazuje, to dobra wiadomość przede wszystkim dla najbiedniejszych.

Emerytura i wszelkie doniesienia związane z tym tematem zawsze wzbudzają ogromne emocje. W ostatnim czasie pojawiły się informacje o planowanej obniżce podatków, która planowana jest od przyszłego roku. Ma to być prezent Ministerstwa Finansów dla seniorów.

Informacje o obniżeniu podatków zawsze spotykają się ze społecznym entuzjazmem. Emeryci byliby najbardziej zadowoleni z całkowitego zniesienia podatku od świadczeń emerytalnych, jednak na takie rozwiązanie polski rząd nie może się zgodzić. Już od 2020 roku seniorzy będą mieli nieco większe kwoty do dyspozycji. Wiemy, ile poszczególne grupy skorzystają na obniżce podatków.

Wyższa emerytura dzięki planowanej obniżce podatku. Wiemy, ile zyskają seniorzy

W chwili obecnej 97% polskich obywateli, którzy pracują na etacie i pobierają świadczenie płaci 18% podatku. Już wkrótce ma się to zmienić. Ministerstwo Finansów planuje obniżenie podatku o 1% dla najuboższych seniorów. Od 2020 roku będą obowiązywały trzy stawki PIT.

Polski obywatel, którego roczny dochód z tytułu emerytury nie przekracza 42,7 tys. zł może liczyć na 17% procent podatku. Osoby średnio zamożne będą nadal płacić 18%, a najbogatsi, których roczna emerytura wynosi powyżej 85,5 tys. zł zapłacą 32 % podatku. Udostępnione dane pokazują, że na obniżce podatków skorzystają wyłącznie najuboższe osoby.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Na obniżce podatku skorzystają tylko najuboższe osoby

Obniżka podatku od świadczeń emerytalnych jest dobrą informacją wyłącznie dla najbiedniejszej części społeczeństwa. Obliczono, że senior, którego emerytura jest minimalna, zaoszczędzi 10 zł miesięcznie. Osoby ze średnią emeryturą mogą liczyć na dodatkowe 21 zł. Na wprowadzonych przez Ministerstwo Finansów zmianach skorzystają również osoby zatrudnione na etacie.

Politycy i ekonomiści przekonują, że są to pozytywne zmiany.

- To jest dobry kierunek zmian. Dzięki obniżeniu PiT o jeden procent więcej pieniędzy zostanie w kieszeniach najmniej zamożnych osób - przyznał Marek Zuber, polski ekonomista i analityk rynków finansowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Głuchoniemy mężczyzna ma kota. To, jak jego pupil się z nim komunikuje, jest niesamowite! Pospadacie z krzeseł - i wasze koty też!
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Roksana Węgiel w sukience z dekoltem "na Hiszpankę". O wielkanocnej kreacji 14-latki mówią już wszyscy
  4. Poranna wiadomość wstrząsnęła całym stanem. Samolot Beechcraft BE58 rozbił się, nikt nie przeżył
  5. Kolejne porażające fakty ws. oskarżeń o gwałt. Rzekoma ofiara wyłudziła od Bieniuka 400 tysięcy?!
  6. Dwór książęcy i poddani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje książę Jan, o jego śmierci poinformował syn Henryk

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News