To już oficjalne: 13 emerytura nie dla wszystkich, tym osobom się NIE NALEŻY

To już oficjalne: 13 emerytura nie dla wszystkich, tym osobom się NIE NALEŻY Źródło: Pixabay/Gosiak1980

Trzynasta emerytura nie przysługuje wszystkim seniorom. Już wiadomo, kto nie otrzyma dodatkowego świadczenia. To są już oficjalnie potwierdzone informacje.

Emerytura wciąż jest tematem numer jeden. Seniorzy z radością przyjęli wiadomość o wypłacie dodatkowego, jednorazowego świadczenia. Tzw. "trzynasta emerytura" już 30 kwietnia zasili konta wielu seniorów w Polsce. Wiadomo, że będzie to kwota w wysokości 1100 zł brutto, co daje sumę 888 zł na rękę. Dla wielu osób będzie to szansa na podreperowanie domowego budżetu.

Seniorzy z niepokojem śledzili kolejne doniesienia na temat trzynastej emerytury. W mediach pojawiły się informacje, że rząd PiS rozważa wykluczenie niektórych grup zawodowych. Dotychczas były to jednak wyłącznie spekulacje. Dziś już oficjalnie wiadomo, że dodatkowe świadczenie nie będzie przysługiwało wszystkim seniorom. Wiemy już, kto nie będzie mógł na nie liczyć.

Trzynasta emerytura nie dla wszystkich. Wiadomo, kto nie dostanie świadczenia

Już wiadomo, że nie wszyscy seniorzy będą mogli cieszyć się z dodatkowego świadczenia. Trzynasta emerytura nie będzie przysługiwała kilku grupom zawodowym. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, nie znajdą się wśród nich byli pracownicy służb mundurowych.

Świadczenia nie otrzymają sędziowie i prokuratorzy, którzy są w stanie spoczynku. W świetle polskiego prawa nie dostają oni emerytury. Dodatkowe świadczenie nie będzie przysługiwało również rolnikom, którzy są na rentach strukturalnych. O świadczeniu mogą również zapomnieć sportowcy, którzy są na emeryturach olimpijskich.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wątpliwości rozwiane. Służby mundurowe dostaną świadczenie

Niedawno pojawiły się wątpliwości w sprawie wypłaty świadczeń dla emerytowanych pracowników służb mundurowych. Według potwierdzonych informacji, trzynasta emerytura zostanie wypłacona emerytowanym funkcjonariuszom wszystkich służb. Otrzymają je również wojskowi. 

Wypłata świadczenia planowana jest na 30 kwietnia. Mogą na nie liczyć emeryci, osoby na wcześniejszych emeryturach, beneficjenci nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych oraz emerytur pomostowych. "Trzynastkę" będą otrzymywać również renciści oraz beneficjenci zasiłków przedemerytalnych. Kobiety, którym została przyznana tzw. "emerytura dla mam" również mogą oczekiwać na dodatkowy przelew środków. Osoby należące do KRUS również dostaną świadczenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. DRAMAT w M jak Miłość! Aktor wyrzucony z obsady za SKANDALICZNE zachowanie
  2. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  3. Justyna Żyła znowu pierze brudy w telewizji. Alimenty, rozwód i kradzież 20 tysięcy
  4. Wstrząsająca wizja Jackowskiego o ogromnej katastrofie. Nie żyje 150 osób
  5. Dowbor oszalała? Ujawniono treść jej testamentu, będziecie w szoku, kto dostanie majątek
  6. Iwona Pavlović przekazała radosną nowinę. Jej rodzina niebawem się powiększy

źródło: Fakt

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News