Jaką emeryturę dostaje ksiądz? Ujawniamy stawki, zwykli emeryci mogą tylko pomarzyć o stawkach duchownych

Jaką emeryturę dostaje ksiądz? Ujawniamy stawki, zwykli emeryci mogą tylko pomarzyć o stawkach duchownych Źródło: Wikipedia/Stiopa

Emerytura księdza znacznie przewyższa świadczenia przeciętnych seniorów, którzy każdego dnia zmagają się z przeciwnościami losu. Mimo stałej waloryzacji, ceny, zwłaszcza żywności, ciągle rosną, co nie ułatwia nam funkcjonowania. Emerytowani księża nie mają się jednak o co martwić, ponieważ ich kwoty są zdecydowanie wyższe. Poznaliśmy dokładne liczby.

Emerytura księdza w porównaniu z emeryturą przeciętnego obywatela jest bardzo wysoka. Wielu seniorów każdego dnia musi martwić się tym, że nie jest w stanie wykupić sobie leków czy artykułów codziennego użytku. Waloryzacja jest jedyną szansą na podwyższenie niewielkich świadczeń, jednak niestety nie nadąża ona za cenami rosnącymi w zabójczym tempie. 

Emerytura księdza a świadczenia przeciętnego obywatela. Różnica jest ogromna

Emeryci to grupa społeczna, o którą władza zabiega się w każdych wyborach, obiecując wyższe świadczenia, rozmaite dodatki czy zwolnienie z podatku. Mimo obietnic, seniorzy wciąż znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Obecny rząd wprowadził, co prawda, kwotowo-procentową waloryzację emerytur oraz program Emerytura plus (popularne trzynastki), jak również zapowiedział czternastki. Pojawia się jednak pytanie, czy to wystarczy, by należycie pomóc starszym osobom i zapewnić im godne życie?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najniższe emerytury wynoszą obecnie 1200 złotych brutto miesięcznie. Tyle samo trzynastka dla seniorów. Według obietnic rządu emeryci, którzy otrzymali taką kwotę, w przyszłym roku liczyć mogą na waloryzację w kwocie minimum 70 złotych brutto. Według danych ZUS przeciętny emeryt jest w nieco lepszej sytuacji. Średnia emerytura w zeszłym woku w Polsce wyniosła niemal 2400 złotych brutto, co jest dużą dysproporcją, zestawiając ją z minimalną emeryturą. 

Dzisiaj grzeje: 1. Sąsiad porwał trzylatkę i zrobił z nią niewyobrażalne rzeczy na oczach jej brata. Okropna sprawa z północnej Polski

2. Młoda mama nudziła się na kwarantannie. Zrobiła córce rzecz, przez którą internauci zmieszali ją z błotem

Emerytowani księża, zwłaszcza ci, którzy zajmowali wyższe pozycje w hierarchii kościelnej, zdecydowanie nie muszą się o nic martwić. Ich świadczenia emerytalne to kwoty przekraczające nawet 10 tysięcy złotych. Taką kwotę otrzymywał jeden z arcybiskupów już kilka lat temu. Od tego czasu nastąpiła jeszcze kilkukrotna waloryzacja, co oznacza, że są to już wyższe kwoty. Na takie pieniądze niestety nie mogą liczyć grupy zawodowe, takie jak policjanci, strażacy czy żołnierze, którzy wykonują tak ważną dla społeczeństwa pracę. Ich emerytury wynoszą przeciętnie ok. 3 300 złotych brutto miesięcznie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wczesne objawy raka trzuski. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Zbigniew Boniek podzielił się z Polakami bardzo smutną informację. Łączymy się w bólu
  3. Dała fryzjerowi wolną rękę, po zabiegu spojrzała w lustro. Widok, którego nie zapomni do końca życia
  4. Zakończono poszukiwania 4-latka w centralnej Polsce. Potwierdziły się przypuszczenia, policja przekazała oficjalny komunikat
  5. Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska przełożyli swój ślub
  6. Każda kasa w Biedronce skrywa cenną tajemnicę znaną nielicznym. Jej odkrycie jest mocno wartościowe

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News