Nie mają wstydu. Pawłowicz zarabia fortunę, ale i tak dostanie trzynastą emeryturę

Nie mają wstydu. Pawłowicz zarabia fortunę, ale i tak dostanie trzynastą emeryturę Źródło: screen/YouTube/Super Stacja

Krystyna Pawłowicz osiągnęła już wiek emerytalny. Mimo wysokich zarobków posłanka PiS również otrzyma trzynastą emeryturę. Emeryci są oburzeni.

Krystyna Pawłowicz nie może utożsamić się z problemami przeciętnego obywatela na emeryturze. Posłanka PiS osiągnęła już wiek emerytalny, jednak nadal jest aktywna zawodowo i pobiera takie wynagrodzenie, o którym większość emerytów w Polsce może jedynie pomarzyć. Jednak kontrowersyjna polityk nie zamierza na tym poprzestać.

Od 1 maja 2019 ma być wypłacane świadczenie w ramach programu "Emerytura Plus". Już wkrótce seniorzy będą otrzymali nowe świadczenie jednorazowe. "Trzynastka" dla emerytów ma być wypłacana emerytom i rencistom w kwocie 1100 zł brutto (888,25 zł netto). Polscy seniorzy przyjęli tę wiadomość z wielkim entuzjazmem.

Krystyna Pawłowicz również otrzyma trzynastą emeryturę. Obywatele oburzeni

Trzynasta emerytura będzie przysługiwała prawie 10 milionom świadczeniobiorców. Otrzyma je około 6,96 mln emerytów i 2,62 mln rencistów. Renciści socjalni również nie zostaną pominięci przy wypłacaniu dodatkowego świadczenia. Koszt jednorazowej wypłaty "trzynastki" wyniesie budżet państwa około 10,8 mld zł.

Dla przeciętnego emeryta będzie to kwota, która pozwoli nieco podreperować domowy budżet lub odłożyć pieniądze na "czarną godzinę". Okazuje się jednak, że nowe świadczenie będzie dotyczyło również emerytowanych posłów, którzy nadal pozostają aktywni zawodowo. Wśród nich jest posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Ona również otrzyma trzynastą emeryturę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Polscy emeryci są oburzeni. Ledwo wiążą koniec z końcem, a posłowie pławią się w luksusach

Polscy emeryci są oburzeni. Posłowie - mimo osiągnięcia wieku emerytalnego - pracują zawodowo i otrzymują bardzo wysokie wynagrodzenie. Mówi się, że Krystyna Pawłowicz zarabia nawet 10 tysięcy złotych, a dodatkowo będzie otrzymywała jeszcze trzynastą emeryturę. Posłanka PiS żyje na poziomie, którego nie da się w żaden sposób porównać z sytuacją przeciętnego obywatela na emeryturze.

Krystyna Pawłowicz nie będzie w stanie utożsamić się z problemami współczesnych emerytów, skoro sama pławi się w luksusach i nie zna pojęcia biedy. Przyznanie posłom trzynastej emerytury jest oburzające, jednak pozostaje w zgodzie z obowiązującym prawem, które mówi, że świadczenie ma być wypłacone wszystkim emerytom i rencistom bez określenia minimalnej czy maksymalnej kwoty pobieranej emerytury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katarzyna Dowbor zmiażdżyła Kościół w Polsce! Naraziła się wszystkim katolikom
  2. Anna Jantar zginęła ściskając w dłoni swój talizman. Nikt nie mógł uwierzyć, co to był za przedmiot
  3. Śmierć w Lidlu. 45-latka zmarła w okropny sposób w dziale z nabiałem
  4. Walduś z Kiepskich zaginął. Rodzina rozpoczęła poszukiwania
  5. "Moja mama jest w szpitalu". Kuba z Rodzinka.pl okłamał wszystkich
  6. Podczas Jaka to melodia nagle okazało się, że jedna z uczestniczek jest nieuleczalnie chora. Widzowie we łzach

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News