Bezwstydnie okradali starszych ludzi. Zarobili ogromne pieniądze udając CBŚ

Bezwstydnie okradali starszych ludzi. Zarobili ogromne pieniądze udając CBŚ Źródło: Public Domain Pictures - @George Hodan

Emerytura dla wielu osób jest konieczna, by móc dalej funkcjonować. Niestety, nie każdy może jednak cieszyć się ze świadczenia pobieranego przez państwo. Wszystko przez działalność pewnych osób, którzy dopuścili się oszustwa. Zarobili w ten sposób prawdziwy majątek.

Emerytura jest głównym źródłem utrzymania dla najstarszych osób, a duża część z nich utrzymuje, że dostaje zdecydowanie za mało pieniędzy od państwa. Dlatego często ważne jest dla nich, by wydawać jak najmniej swoich funduszy, które nie należą do wysokich. W związku z tym zachowanie pewnych osób wydaje się wyjątkowo oburzające, bo zdecydowały się one na oburzające przestępstwo.

Policja ujawniła, że pewna grupa osób zdecydowała się na wykorzystywanie zaufania starszych ludzi i okradała ich z pieniędzy, co często kończyło się wielkim problemem. Służby długo były bezradne wobec tego, co robią przestępcy, jednak ostatecznie udało się ich namierzyć. Teraz najprawdopodobniej będą musieli mierzyć się z bardzo poważnymi konsekwencjami, w tym z karą pozbawienia wolności.

Emerytura jest źródłem utrzymania większości seniorów

Grupa przestępcza działała w wyjątkowo zorganizowany i przemyślany sposób. Policjanci wykryli, że działało w niej aż osiem osób, które porozumiały się w sprawie roli każdego z nich w procesie okradania najstarszych. Sprawa wyjątkowo zirytowała społeczeństwo, wiele osób twierdzi bowiem, że okradanie najstarszych jest oznaką wyjątkowego braku empatii. 

Zatrzymani to sześciu mężczyzn w wieku od 29 do 57 lat oraz dwie kobiety w wieku 25 i 37 lat. Każda z osób pełniła inną funkcję, która była potrzebna, by udało się doprowadzić do kradzieży. Metody działania złodziei były doskonale przemyślane, dzięki czemu rzadko wzbudzały jakiekolwiek podejrzenia emerytów. W ten sposób udawało się zdobyć ich zaufanie, a także ich pieniądze.

Osoby pukające do drzwi domów seniorów podawały się za przedstawicieli policji, prokuratury lub CBŚ i prosili o pomoc finansową, która jest niezbędna do zakończenia ważnej akcji. Dla wielu z najstarszych osób to właśnie emerytura była jedynym sposobem na to, by w jakiś sposób pomóc rzekomym przedstawicielom służb. Przestępstwa wyszły na jaw dopiero po pewnym czasie.

Emerytura trafiała do złodziei dzięki naiwności starszych osób

- Prokurator przedstawił podejrzanym zarzuty dotyczące działania w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw na szkodę osób w podeszłym wieku, prania brudnych pieniędzy, a także w przypadku jednego z podejrzanych zarzut posiadania środków odurzających - mówi Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Sprawcy działali w Warszawie. Podawali się za prokuratorów oraz policjantów zwalczających zorganizowane grupy przestępcze. Prosili osoby w podeszłym wieku o pomoc, która miała polegać na przekazaniu pieniędzy lub wartościowych przedmiotów osobom wskazanym przez sprawców - dodaje mężczyzna, wyjaśniając metody działania złodziei.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak jest ZAKOCHANY! Wiemy w kim! Przyznał szczerze: „To był właśnie TEN strzał!"
  2. Edyta Górniak ma KRÓTKIE włosy! Wygląda jak 20 LAT temu, gdy zaczynała karierę!
  3. Księżna Diana mogła przeżyć. Największa tajemnica Elżbiety II ujawniona
  4. Polsat: Tragiczny wypadek! Małe dzieci wypadły z okna 4 piętra, śmierć na miejscu
  5. Iwona Pavlović ostro jak nigdy o ostatnim odcinku TzG. "Taniec się nie liczył"
  6. 11-latka dostała uwagę od matematyczki. Gdy mama ją przeczytała, aż w niej zawrzało

źródło: Najwyższy Czas

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News