Kot Kaczyńskiego dostanie "trzynastkę"? Polityk PiS ujawnia

Kot Kaczyńskiego dostanie "trzynastkę"? Polityk PiS ujawnia Źródło: screen/youtube/LosDiabolos7

Emerytura w tym roku - zgodnie z obietnicami PiS - powinna być szczególnie satysfakcjonująca. Podwyżka świadczenia minimalnego oraz dodatkowa wypłata 13. emerytury z pewnością pomogą wielu potrzebującym. Zupełnie niewiarygodnie do sprawy podchodzi jednak prezes partii rządzącej. Polityk PiS właśnie ujawnił, że kot Jarosława Kaczyńskiego również dostanie "trzynastkę".

Emerytura już od wielu lat jest wyjątkowo drażliwym tematem w naszym kraju. Zdaniem milionów seniorów wypłacane przez ZUS świadczenia są tak niskie, że nie sposób za nie godnie żyć. Często w mediach pojawiają się historie emerytów, którzy muszą wybierać czy za comiesięczne pieniądze od państwa opłacić rachunki, czy może wykupić niezbędne lekarstwa. 

W tym roku jednak sytuacja wygląda nieco lepiej, podstawowa stawka bowiem wzrosła, a dodatkowo PiS podczas prezentacji tzw. piątki Kaczyńskiego ogłosił, że polscy seniorzy dostaną dodatkową, trzynastą emeryturę. Dla wielu na pewno będzie to dobra wiadomość, najbogatsi jednak nawet tego bonusu nie odczują. Okazuje się, że sam Jarosław Kaczyński postanowił "trzynastką" obdarować kota, a sprawę ujawnił jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości. 

Trzynasta emerytura dla kota Kaczyńskiego? 

Jak wiadomo, Jarosław Kaczyński również jest emerytem, więc i jemu powinno zostać przyznane dodatkowe świadczenie. Prezes PiS jednak na niedobór pieniędzy nie może narzekać, stwierdził zatem, że całą "trzynastkę" przekaże ukochanym kotom. 

- Prezes Jarosław Kaczyński nie ma zamiaru brać trzynastki dla siebie, a wszyscy wiedzą, że duża jest miłość pana prezesa do zwierząt i właśnie na ten cel będą przeznaczone pieniądze - wyjawił w rozmowie z "Super Expressem" Radosław Fogiel, polityk PiS. 

Niestety wciąż nie wiadomo czy Kaczyński zdecyduje się wesprzeć jakieś schronisko, czy może wspomoże instytucję zajmującą się prawami zwierząt. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele sugestii, że to ukochany, "prywatny" kot szefa PiS otrzyma "trzynastkę" dla siebie, nikt jednak nie chce wypowiadać się w tej sprawie publicznie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pozostali idą za przykładem Jarosława Kaczyńskiego 

Od samego ujawnienia pomysłu dodatkowej emerytury, pojawiają się liczne sprzeciwy i obawy. Wielu polityków opozycji oraz dziennikarzy i ekonomistów sugeruje, że w budżecie nie ma wystarczająco środków na takie rozdawnictwo. Tezę tę zdaje się potwierdzać także premier Mateusz Morawiecki, który niedawno apelował do Polaków, by "we własnym sumieniu" zastanowili się, czy 500 złotych na dziecko jest dla nich konieczne, jednak są i tacy, którzy zdają się tym nie przejmować.

Pomysł na spożytkowanie trzynastej emerytury Jarosława Kaczyńskiego przypadł do gustu również innym politykom, którzy idą w jego ślady. Na podobny krok zdecydował się szef Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański, który w tabloidzie głośno chwalił się, że on również zamierza swoją "trzynastkę" przekazać potrzebującym zwierzętom. 

- Często przekazuję różne pieniądze na schroniska dla zwierząt. W tym przypadku przekażę pieniądze na schronisko dla zwierząt w Toruniu - mówił. 

Ludzie, dla których dodatek jest nadzieją na spokojne uregulowanie opłat bez obawy o zadłużenie, z pewnością łapią się za głowy. Z dwojga złego dobrze jednak, że chociaż na dodatkowej emeryturze bogatych polityków skorzystają potrzebujące zwierzęta. 

  1. Bogumiła Wander ZMIAŻDŻYŁA Agnieszkę Woźniak-Starak. Dosłownie zrównała ją z ziemią
  2. Legendarna polska piosenkarka miała tragiczny wypadek. Całą noc leżała w rowie. Nikt jej nie znalazł
  3. To się w głowie nie mieści. Biedronka zorganizuje życie mieszkańcom
  4. Lewandowski jak nigdy potrzebuje wsparcia żony. Niemcy boleśnie go wyśmiali
  5. Ogromne oszustwo wokół Familiady? Pod Strasburgerem ugną się kolana

Źródło: Pudelek

Następny artykuł