Nagła decyzja, koniec OFE. Polacy dostaną po 10 tys. na swoje konta
.
Mateusz Wysokiński - 15 Kwietnia 2019

Nagła decyzja, koniec OFE. Polacy dostaną po 10 tys. na swoje konta

Emerytura przejdzie wielkie zmiany legislacyjne. Zapowiadane przez rząd plany zniesienia OFE zostały oficjalnie potwierdzone. Polacy dostaną dodatkowe pieniądze na swoje konta emerytalne w ZUS-ie.

Emerytura przejdzie wielkie zmiany. OFE zostanie zlikwidowane, a pieniądze wpłacane na Otwarty fundusz emerytalne zostaną wpłacone na pieniądze w ZUS. Pomysł likwidacji funduszu przedstawił sam premier Mateusz Morawiecki.

Emerytura przejdzie zmiany legislacyjne. Morawiecki o planach zniesienia OFE

Nie da się ukryć, że zniesienie OFE było jednym z najważniejszych postulatów przedstawicieli partii rządzącej, którzy zakładali zniesienie funduszu i alokację środków wpłacanych przez Polaków do ZUS-u.

Michał Wiśniewski - czemu gwiazdy bankrutująDlaczego zbankrutował Wiśniewski? Gwiazda TVP szczerze o zarobkach artystówCzytaj dalej

- 100 proc. z OFE przekazujemy na prywatne konta uczestników. Będą to konta prywatne, dziedziczone - powiedział na konferencji Mateusz Morawiecki.

Aby móc dostać obiecane przez rząd środki, trzeba będzie zapłacić specjalny podatek narzucony na biorców emerytur.

Szef Rady Ministrów zaznaczył, że pomysł nowych rozwiązań w wypłacaniu świadczenia jest próbą "odzyskania społecznego zaufania wśród Polaków".

- Chcemy odbudować zaufanie Polaków. Dziś przekazujemy te środki społeczeństwu, przekazujemy je ludziom. Tusk powiedział: to nie są wasze pieniądze. Kiedy więc mówię o przekazaniu tych pieniędzy, to de facto jest to sprywatyzowanie ich - powiedział premier

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

polacy w niemczechJakie zawody wykonują Polacy w Niemczech? Szokujące doniesieniaCzytaj dalej

"To prywatyzacja sprawiedliwa"

W trakcie konferencji Mateusz Morawiecki wyznał, że prezentowany przez niego i rząd pomysł zmian w emeryturach jest uczciwym rozwiązaniem, które wzbogaci konta Polaków w ZUS-ie.

- To prywatyzacja sprawiedliwa. Nasi poprzednicy uderzyli w Polaków zmianami w OFE, ze względu na sytuację finansów. My naprawiliśmy finanse, więc możemy to zrobić. Polacy będą mieli wybór, czy środki pójdą na IKE, czy wybiorą ZUS. Domyślnie zakładamy, że Polacy mogą chcieć zostawić je na swoich indywidualnych kontach. - powiedział szef rady ministrów.

Poprzednim rozwiązaniem, dotyczącym OFE prezentowanym przez rząd było przejęcie części pieniędzy funduszu przez państwo. W myśl tamtej idei 25% aktywów funduszu rozlokowanych po zagranicznych akcjach i obligacjach miało trafić do Funduszu Rezerwy Demograficznej. Z racji obietnicy zlikwidowania OFE najprawdopodobniej jednak do tego nie dojdzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tajemnica Wodeckiego wyszła na jaw dopiero po jego śmierci! Wiele osób nie uwierzy, że muzyk mógł zrobić coś takiego
  2. Polacy są w szoku. Takiego zachowania po Andrzeju Dudzie nikt się nie spodziewał. Nawet Tomasz Lis nie krył ZACHWYTU!
  3. Norbi straci pracę?! Prowadzący "Jaka to melodia" przerywa milczenie
  4. Księżna Kate jej tego nie daruje. Wbijające w ziemię słowa Meghan o zdradzie Williama, Wielka Brytania zaniemówiła
  5. Gwiazda Polsatu przesadziła z wypełniaczami. Gdy zobaczycie jej usta, odbierze wam mowę
  6. Marta Kaczyńska przekazała tragiczne informacje. "Karetka zabrała ją dziś, nie wiemy czy z tego wyjdzie"

czterej pancerni i piesGwiazdor "Czterej pancerni i pies" ciężko choruje i nie może chodzić. Wstrząsające wiadomościCzytaj dalej

Źródło: Money.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News