Duma polskiego aktorstwa dostaje głodową emeryturę. ZUS śmieje mu się w twarz

Duma polskiego aktorstwa dostaje głodową emeryturę. ZUS śmieje mu się w twarz Źródło: Screen/youtube/ Retro TVP3 Wrocław

Emerytura w jego przypadku okazała się wyjątkowo nieśmiesznym żartem. Kultowa postać polskiej sceny dostała głodowe świadczenie, za które nie da się normalnie żyć. ZUS bezczelnie śmieje mu się w twarz.

Emerytura powinna być świadczeniem, które pozwala na godne i dostatnie życie będące wynagrodzeniem po całych latach ciężkiej pracy i odprowadzania składek. Niestety, jak to często bywa, teoria wygląda bardzo często zupełnie inaczej, niż rzeczywistość. W praktyce tysiące seniorów codziennie zmagać się zmusi ze zbyt niskimi świadczeniami, które nie pozwalają nawet na godne życie. 

Teraz okazuje się, że podobny problem ma również legenda polskiej sceny, kultowy aktor Jan Kobuszewski. Przez lata pokochały go miliony, on jednak teraz staje przed poważnym wyzwaniem. Emerytura wyliczona mu przez ZUS jest głodowa i wygląda jak wyjątkowo nieśmieszny żart. 

Emerytura Jana Kobuszewskiego wygląda jak żart. Głodowa stawka

Jan Kobuszewski kilka lat temu stwierdził, że jego przygoda z aktorstwem powinna dobiec końca. Widzowie oraz fani byli tą myślą przerażeni. Nikt nie chciał się z tym pogodzić, sam aktor jednak był przekonany o słuszności podejmowanej przez siebie decyzji. Podkreślał, że pracował do ostatniej chwili, póki organizm mu na to pozwalał, a teraz czas odpocząć. 

- Moment starości jest dla mnie błogosławieństwem - mówił. 

Niestety szybko okazało się, że bycie seniorem wcale nie jest takie kolorowe. ZUS otwarcie zaśmiał mu się w twarz. Emerytura przyznana mu po 55 latach pracy wyniosła zaledwie 1200 zł, co bez wątpienia jest kwotą skandaliczną i niewyobrażalną. Choć przez lata rozśmieszał miliony Polaków, teraz z pewnością nie jest mu do śmiechu. Jego fani są równie oburzeni i nie mogą zrozumieć, dlaczego tak znakomici artyści na starość muszą walczyć o godne życie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Legenda polskiego aktorstwa zdecydowała o przejściu na emeryturę 

Przez blisko 40 lat Jan Kobuszewski związany był z Teatrem Kwadrat. Swoim niesamowitym poczuciem humoru oraz wyjątkowym wyczuciem chwili wspomagał zespół komediowy, za co pokochały go miliony Polaków. 

Wszyscy mieli go za komedianta i osobę, która potrafi zbudować anegdotę ze szczegółu niezauważonego przez nikogo innego. Zawsze podkreślał jednak, że aktorstwo to poważna i ciężka droga, do której nie można podchodzić z żartem. Na każdym kroku widać było, iż realizuje swoje marzenia na scenie. Każdy ruch sprawiał mu przyjemność, a nadchodząca emerytura z pewnością nie była łatwym wyzwaniem. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki o tym wiedzą?
  2. Legendarny aktor TVP cierpi na straszną chorobę. To przez nią schudł aż 13 kg! Na świecie atakuje ona 400 milionów ludzi rocznie!
  3. Agnieszka ma najgorsze możliwe nazwisko. Gdy musi się przedstawić zalewa ją zimny pot
  4. Duma polskiego aktorstwa dostaje głodową emeryturę. ZUS śmieje mu się w twarz
  5. Kolejny pożar. Znowu w Polsce, dym widać z 30 kilometrów

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News