Bajońska emerytura Kaczyńskiego. Większość Polaków może tylko o takiej pomarzyć

Bajońska emerytura Kaczyńskiego. Większość Polaków może tylko o takiej pomarzyć Źródło: Fot. YouTube/Kancelaria Premiera

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego jest naprawdę wysoka w porównaniu do świadczeń, które trafiają do większości polskich seniorów. Prezes Prawa i Sprawiedliwości otrzymuje poza nią oczywiście także standardowe poselskie uposażenie, zdecydowanie podwyższające jego stan konta. Warto zaznaczyć, że wpływowego działacza nie ominie waloryzacja.

Emerytura czynnych polityków często wzbudza mieszane emocje wśród krajowej opinii publicznej. Co ciekawe, niektórzy z nich, jak minister Elżbieta Rafalska, rezygnują z odbierania świadczenia i żyją jedynie z comiesięcznej pensji przysługującej im dzięki wykonanej pracy.

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego okazuje się naprawdę pokaźna

Większość niezmiennie pobiera jednak emeryturę, do której standardowo dodawane jest uposażenie związane z parlamentarną pracą. Do tego grona należy na przykład prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, cieszący się naprawdę wysokim świadczeniem. Polityk obozu rządzącego pozostaje na emeryturze od dwóch lat. Jego średnie świadczenie wynosi 6,6 tys. złotych, dzięki czemu zalicza się do grona 1,7 proc. seniorów z najwyższymi przydzielonymi kwotami. Jarosława Kaczyńskiego nie ominie także waloryzacja, która jest oczywiście proporcjonalnie wysoka. Trafią do niego bowiem aż 184 złote, co jak na ogólnopolskie warunki jest naprawdę sporym dodatkiem.

Poselska emerytura wzbudza ogromne społeczne emocje

Wielu obywateli od lat stanowczo krytykuje fakt, iż czynni politycy, zarabiający w pracy parlamentarnej naprawdę wysokie kwoty, są upoważnieni do pobierania pokaźnych emerytur. Tak zadecydowano jednak poprzez przepisy prawa, które raczej nie ulegną szybkiej nowelizacji. Oczywiście jeżeli któryś z działaczy nie chce odbierać świadczenia, dysponując na co dzień jedynie poselską pensją, może podjąć podobną decyzję. Musi ona jednak wypłynąć bezpośrednio od niego, a nie być narzucona odgórnie, przez konkretne instytucje państwowe.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Wśród posłów znajduje się jeszcze wielu emerytów, którzy najczęściej nie cieszą się tak wysokimi świadczeniami jak Jarosław Kaczyński. Wyliczyć wśród nich można na przykład byłego szefa resortu obrony narodowej, Antoniego Macierewicza, otrzymującego miesięcznie ok. 3 tys. złotych. U polityka waloryzacja wyniesie więc tym razem 90 zł. Chociaż mogłoby się wydawać, że w przypadku obu działaczy są to niewielkie kwoty, dla wielu emerytów stanowiłyby one ogromną różnicę, wpływającą bezpośrednio na standard ich życia, ale także umożliwiającą chociażby zakupienie najbardziej potrzebnych leków lub opłacenie pewnej części codziennych rachunków.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Nigdy niewyemitowana żenada. Prowadzącemu „Familiady” aż zrzedła mina, gdy zrozumiał co powiedział
  2. Oszałamiająca pensja Małgorzaty Rozenek. To się nie mieści w głowie
  3. Nagrał, co jego pies potajemnie robi w klozecie. Można się popłakać ze śmiechu
  4. Monika Olejnik z partnerem. Jest od niej 15 lat młodszy! Kim jest?
  5. Anna Mucha była molestowana w dzieciństwie? „Byłam zbyt przerażona, by coś z tym zrobić”
Źródło: INN Poland Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News