Emeryci znowu oszukani? Skończyło się na obietnicach, nie dostaną pieniędzy

Emeryci znowu oszukani? Skończyło się na obietnicach, nie dostaną pieniędzy Źródło: Fot. Pixabay.com

Emerytura, mimo zmian i podwyżek w naszym kraju, wciąż pozostawia wiele do życzenia. Liczni seniorzy twierdzą, że za przyznawane świadczenia nie da się godnie żyć, a teraz wygląda na to, że po raz kolejny zostali oni oszukani przez rząd. Obietnice były piękne, na nich jednak wszystko się skończyło, a pieniędzy nie dostaniemy. 

Emerytura to wyjątkowo kontrowersyjny temat w naszym kraju. Od lat mówi się, że stawka przyznawana przez ZUS seniorom jest zbyt mała i nie wystarcza na godne życie po wielu latach pracy. Niestety, rząd PiS nie śpieszy się, by tę sytuację poprawić. Choć od czasu do czasu głośno jest o wprowadzanych podwyżkach, zwykle są to tak małe kwoty, że emeryci niemalże ich nie odczuwają. Niedawno głośno było o podwyżkach związanych z waloryzacją świadczeń wypłacanych przez ZUS. Wszyscy cieszyli się, że co miesiąc otrzymają choć te kilkadziesiąt złotych więcej, teraz jednak okazuje się, że emeryci po raz kolejny zostali oszukani. Wyższa emerytura była piękną obietnicą i niestety będzie musiała nią pozostać, wielu seniorów bowiem nie dostanie więcej pieniędzy.

Wyższa emerytura pozostanie marzeniem

W ostatnich miesiącach wszyscy emeryci żyli zapowiedzią rządu o waloryzacji, którą przeszła renta oraz emerytura. W tym roku miała ona być najwyższa od lat, każdy więc liczył, że nastąpi prawdziwy przełom w świadczeniach. Niestety, teraz okazuje się, że wszyscy zostali oszukani i nadal będą musieli cieszyć się drobnymi kwotami. Wzrost dla najbiedniejszych wynosić miał minimum 70 złotych, a wszystko powyżej tej kwoty utrzymywać się miało na poziomie 3,26%. Teraz okazuje się, że stawka ta niestety pozostanie jedynie marzeniem, GUS bowiem wyliczył, iż wzrost może wynieść maksymalnie 2,86%. Co więcej, wcześniej przekroczenie progu waloryzacji następować miało na poziomie 2100 zł brutto - najnowsze dane pokazują jednak, że podniesione to zostanie do 2500 zł brutto. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Potwornych rozczarowań ciąg dalszy

Niestety, to nie jedyna przykra informacja, którą rząd ma dla seniorów. Nowy rodzaj waloryzacji świadczeń (nazywany kwotowym) dotyczy tylko i wyłącznie tych osób, które pochwalić się mogą udokumentowanym 20-letnim (kobiety) lub 25-letnim (mężczyźni) stażem pracy, lecz nie uzbierały odpowiednich składek. Jak podają media, nowy wskaźnik pominie aż 313 tysięcy seniorów dostających emerytury poniżej ustalonego poziomu. Drobnym pocieszeniem dla kobiet może być jedynie program Mama 4 plus, dzięki któremu matki, które urodziły i wychowały czworo oraz więcej dzieci i ukończyły 60 lat, mogą dostać wyrównanie od ZUS-u, by otrzymać najniższą stawkę emerytalną. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Kim jest mama Agnieszki Chylińskiej? Wykonuje BARDZO niewdzięczny zawód
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. Ogromna burza na Wyspach! Książę William REZYGNUJE z tronu
  4. Fenomenalny występ 13 latki w Voice Kids! Druga Roksana Węgiel?
  5. Zenek Martyniuk wyda 40 000 dolarów by ratować syna! 
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Super Express
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News