emeryci_front_po
pixabay
Anna Maria Guziewska - 16 Grudnia 2018

Rewolucja w emeryturach! Oni dostaną mnóstwo pieniędzy

Emerytura będzie wyższa? Okazuje się, że związkowcy zaczęli swoją batalię o włączenie wyróżnionych grup do odprowadzania składek. Jeśli ich pomysł wejdzie w życie, zapanuje prawdziwa rewolucja w przyznawaniu świadczeń.

Emerytura będzie wyższa za sprawą likwidacji śmieciowych umów? Związkowcy z "Solidarności" właśnie ogłosili, że otoczą wyjątkową opieką studentów. Ci, którzy dotychczas byli wyeliminowani z obowiązku wpłacania składek. Jeśli rewolucyjny pomysł wejdzie w życie, w przyszłości będą mogli liczyć na wyższe świadczenia.

Co zaproponowali związkowcy z "Solidarności"? Emerytura będzie wyższa dla studentów

Młodzi ludzie, którzy pracują na umowach śmieciowych są wyłączeni z odprowadzania składek na ich przyszłość. To prawo chcą zlikwidować związkowcy i zapowiedzieli, w jaki sposób tego dokonają. - To, aby ich składki były ZUS-owane jest pewną gwarancją, że w przypadku choroby czy w przypadku emerytury będą mieli po prostu świadczenie - mówiła o świadczeniach dla studentów Izabela Lorenc-Sikorska. Dotychczas znana była praktyka podpisywania umów zlecenie bądź umów o dzieło ze studentami. Tego chcą uniknąć teraz związkowcy, którzy zauważają, że dzięki uczciwym odprowadzaniu składek ci będą mogli w przyszłości liczyć na znacznie wyższe emerytury. - Młodzi ludzie są ludźmi, którzy przede wszystkim spoglądają na wynagrodzenia z perspektywy poziomu tychże wynagrodzeń. Ale w istocie rzeczy ważna jest przyszłość tych ludzi. A oni wcześniej czy później, mimo że dzisiaj nie mają tej świadomości w pełni, kiedyś będą emerytami - martwi się o przyszłość młodych Jarosław Lange.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
O. Rydzyk - dofinansowaniaIle o. Rydzyk dostaje od państwa? Te kwoty WPRAWIAJĄ W OSŁUPIENIECzytaj dalej
Inną ważną kwestią zdaje się zabezpieczenie studentów, którzy dotychczas nie mogli liczyć na wsparcie w przypadku wypadków. Odprowadzanie pełnych składek ma im zapewnić finansowe bezpieczeństwo. W takich sytuacjach zazwyczaj muszą prosić o pomoc osoby trzecie bądź rodzinę. Jeśli ta nie może zapewnić im wsparcia w trakcie niezdolności do pracy, młodzi zostają z niczym. Walka o prawo do składek dla studentów może trochę potrwać. Zdaje się, że autorzy pomysłu są zdeterminowani i chcieliby wyeliminować prawo. Koszty, w tej sytuacji, będzie musiał pokryć pracodawca. Odpowiednie dokumenty trafiły już do konsultacji.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie zarabiasz dużo? 500 plus dla dorosłych
  2. Wkrótce setki tysięcy rodzin wypadnie z programu 500 plus! Jest zapowiedź istotnej zmiany
  3. Polacy o tym nie wiedzą! Niewygodne informacje ws. 500 plus zostały PRZEMILCZANE
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Czy potrafisz się dobrze zachować?
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie najlepszego?
 
Emerytury w 2019Emerytury i renty 2019. O ile wzrośnie twoje świadczenie? Zdziwisz się!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News