Legenda polskiej estrady jest na dnie. Zmarła jej mama, popadła w depresję

Legenda polskiej estrady jest na dnie. Zmarła jej mama, popadła w depresję Źródło: Fot. Pixabay.com/7277685

Emerytura okazała się dla niej wyjątkowo okrutna. Życie legendy polskiej estrady zmieniła się w niewyobrażalne piekło po śmierci mamy. Dopadła ją depresja, której nie sposób pokonać.

Emerytura powinna kojarzyć się ze spokojem oraz odpoczynkiem po wielu latach ciężkiej pracy. W wyobrażeniach to czas relaksu, odnalezienia sensu życia oraz analizowania wszystkiego, czego do tej pory się dokonało. Niestety ten wyidealizowany obraz bardzo często pozostaje jedynie w strefie marzeń, rzeczywistość bowiem jest dużo bardziej okrutna. Stawki wypłacane w Polsce przez ZUS są niejednokrotnie śmiesznie niskie i nie wystarczają na godne życie, a w połączeniu z osobistym dramatem mogą być prostą drogą do załamania. 

Tak stało się właśnie z jedną z legendarnych polskich gwiazd, która jeszcze niedawno królowała na scenach w całym kraju. Emerytura stała się dramatem, z którym nie mogła się uporać. Po śmierci mamy popadła w depresję, a obecnie jej życie prezentuje się naprawdę wstrząsająco. 

Była legendą polskiej sceny. Kochali ją wszyscy

Elżbieta Dmoch największą popularność zdobyła, gdy w 1971 roku założyła wraz z Januszem Krukiem grupę 2 plus 1. Rozpisywały się o niej wszystkie ogólnopolskie media, a ona sama stała się wyznacznikiem mody oraz perfekcyjnej urody w naszym kraju. Trzy lata później zdobyła tytuł Miss Obiektywu i stała się jedną z najczęściej pokazywanych gwiazd w polskich mediach. 

Jej kariera trwała stosunkowo krótko, lecz była niezwykle intensywna. Wywiady z nią były drukowane przez największe czasopisma, a ona sama chętnie zabierała głos we wszystkich interesujących Polaków tematach. Wszystko jednak zmieniło się w 1992 roku, gdy zmarł jej były partner. Podjęła decyzję o wycofaniu się z życia publicznego i przejściu na medialną emeryturę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emerytura okazała się dla niej niewyobrażalnym piekłem

Teraz okazuje się, że to właśnie emerytura stała się jej życiowym dramatem. 

- Wiele razy mówiła, że nie chce wrócić na scenę, choć ją do tego wszyscy namawiali. (...) Chcieliśmy jej pomóc - opowiada jej znajoma, Maria Szabłowska w wywiadzie dla "Show". 

Artystka wpadła w depresję i praktycznie nie wychodzi ze swojego mieszkania. Zaniedbała swój perfekcyjny niegdyś wygląd i zupełnie nie przypomina osoby, którą zapamiętały miliony. 

- A przecież kiedyś była bardzo elegancką, dbającą o siebie dziewczyną, która nosiła stroje Grażyny Hase - wspomina przyjaciółka. 

Największym ciosem była dla niej śmierć mamy, po której stoczyła się na dno i nie pozostał jej już nikt bliski z wyjątkiem siostry, która bezustannie stara się jej pomagać. 

-Piosenkarka żyje bardzo skromnie, by nie powiedzieć bardziej dosadnie - w biedzie. Źródłem dochodu są tantiemy za dawne przeboje (ale do nich mają też prawa dzieci Janusza Kruka i jego trzecia żona) oraz niewielka emerytura - czytamy. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Namiętny związek Marty Kaczyńskiej. Zrobiono jej z Zielińskim intymne zdjęcia
  2. Anna Mucha wyrzucona z Festiwalu! Skandaliczne zachowanie aktorki zszokowało organizatorów
  3. Nowotwór to było piekło. Ale Kora od lat cierpiała na coś innego
  4. "Moja mama jest w szpitalu". Kuba z Rodzinka.pl okłamał wszystkich
  5. Walduś z Kiepskich zaginął. Rodzina rozpoczęła poszukiwania
  6. Podczas Jaka to melodia nagle okazało się, że jedna z uczestniczek jest nieuleczalnie chora. Widzowie we łzach

Źródło: Pomponik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News