Reklama

Przełom w emeryturach! Decyzja minister doprowadziła do furii wielu Polaków

Przełom w emeryturach! Decyzja minister doprowadziła do furii wielu Polaków

Emerytura wciąż jest w naszym kraju sprawą, która budzi ogromne kontrowersje i burzliwe reakcje Polaków. Wielu z nas jest niezadowolonych z przyznawanych świadczeń, teraz jednak szykuje się przełom. Minister podjęła decyzję, która z pewnością nie spodoba się tysiącom Polaków. 

Reklama
Emerytura jest świadczeniem, które w teorii ma być zabezpieczeniem przyznawanym osobom, które przepracowały odpowiednią ilość lat i przekroczyły wskazany wiek, by je otrzymać. W praktyce jednak stawki często okazują się stanowczo za małe, by starczyć na godne życie, nie mówiąc już o zakupie koniecznych leków czy wizytach u lekarzy. W ostatnim czasie szczególnie głośno zrobiło się o temacie specjalnych emerytur dla matek przyznawanym kobietom, które wychowały już co najmniej czworo dzieci i z tego powodu nie dały rady jednocześnie wypracować sobie nawet najniższej emerytury. Temat był kontrowersyjny i przełomowy w kwestii świadczeń, jednak właśnie zapadła decyzja minister, która doprowadziła do furii wielu Polaków.
Reklama

Przełomowa emerytura dla matek rozwścieczyła Polaków

Emerytura dla matek początkowo obowiązywać miała od 1 stycznia 2019 roku, nic więc dziwnego, że wiele osób zdążyło już sobie zaplanować właściwe jej rozdysponowanie w pierwszych miesiącach nowego roku. Tymczasem okazuje się, że szefowa Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki, Elżbieta Rafalska właśnie podjęła decyzję, która oburzyła tysiące Polek i Polaków. - Nie ma możliwości, żeby ten projekt wszedł w życie 1 stycznia, tak jak zapowiadano. Jest przed Stałym Komitetem, przed Radą Ministrów, a jesteśmy w połowie listopada. Na pewno nie zdążymy z całą procedurą w Sejmie, Senacie i podpisem prezydenta. Realnym i bezpiecznym terminem wydaje się 1 marca - powiedziała minister na antenie Radia Zet. Kobieta argumentuje to faktem, że już na etapie konsultacji zgłoszonych zostało bardzo wiele uwag dotyczących projektu, a każdą z nich trzeba dokładnie przeanalizować i przemyśleć.

Reklama


DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Reklama

Komu należy się emerytura dla matek?

Zgodnie z projektem, "Mama 4 plus" ma być przyznawane "osobom, które urodziły i wychowały bądź wychowały co najmniej czworo dzieci i nie nabyły prawa do emerytury lub też ich emerytura wypłacana przez organ rentowy jest niższa od najniższej emerytury". Jedynym warunkiem jest to, że ubiegające się o nią matki muszą mieć ukończony 60. rok życia, a - w szczególnych przypadkach - ojcowie po osiągnięciu 65 lat. Przeczytać także można, iż świadczenie to nie będzie przyznane osobom, które zostały pozbawione praw rodzicielskich, lub którym zostały one ograniczone przez sąd. Dotyczy to także długotrwałego zaprzestania wychowywania dzieci, np. przez karę pozbawienia wolności rodzica. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Afera w TVN24! Żona Ziobry nagle zadzwoniła podczas programu na żywo
  2. Największa „świętość” PiS ośmieszona! Wstyd na całą Europę
  3. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  4. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
  5. Tajna narada PiS! Kaczyński zdecydował o dymisjach  
Reklama
Następny artykuł

Czy oglądasz Taniec z gwiazdami?