Jak żyje Cugowski? Żali się na głodową emeryturę, znamy kwotę

Jak żyje Cugowski? Żali się na głodową emeryturę, znamy kwotę Źródło: Youtube.com/wRealu24.pl

Emerytura gwiazd polskiej sceny muzycznej to temat wzbudzający zarówno zainteresowanie jak i kontrowersje. Nie od dziś wiemy, że czołowi artyści, niemający stałego miejsca zatrudnienia, sami muszą wziąć sprawy w swoje ręce. Z takim dylematem mierzy się dziś Krzysztof Cugowski.

Emerytura gwiazd wciąż jest jednym z lepiej sprzedających się tematów. Znani i obserwowani od dziesięcioleci twórcy z reguły nie są związani z jednym, stałym miejscem pracy. Domeną branży są rozliczenia kontraktowe, w których nie uświadczymy typowych dla etatu składek na ZUS.

Emerytura gwiazd wcale nie jest jak marzenie. Lider Budki Suflera nie ma powodów do radości

To oznacza, że o własną przyszłość muszą zadbać sami artyści. Ci najlepsi mają ku temu doskonałe warunki - wspomnijmy, że taki gwiazdy jak Maryla Rodowicz czy Krzysztof Cugowski potrafią wziąć za jeden duży koncert po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Wspomnianych nazwisk szerszej publiczności przedstawiać nie trzeba. Rodowicz i Cugowski są już w wieku emerytalnym, jednak na rozbrat ze sztuką nie mogą sobie pozwolić. Wszystko za sprawą nikłych świadczeń, które wypracowali przez lata aktywności zawodowej. 

Swego czasu lider "Budki Suflera" narzekał na wyliczenia emerytalne. Jeszcze przed przekroczeniem 65. roku życia usłyszał, że skarbówka oszacowała jego świadczenia na... 570 zł. Wedle dzisiejszych doniesień portalu Pomponik.pl emerytura Cugowskiego jest większa - wynosi 1000 zł. Z perspektywy gwiazdy i ogromnych kontraktów jest to kwota śmiesznie niska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Pewne sprawy po mojej stronie zostały zaniedbane, ale wszystko zostało już wyjaśnione i mam to za sobą. Od następnego miesiąca będę już szczęśliwym emerytem. Nie dałbym rady przeżyć z tego, co ZUS jest mi łaskaw zapłacić, więc będę musiał śpiewać do śmierci jak Mieczysław Fogg - mówił przed laty w rozmowie z Plotkiem.

Nadmienił przy okazji, że w dawnych czasach zdarzało się, że na poczet emerytury odprowadzano w jego imieniu po... 14 groszy miesięcznie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Julia Wieniawa bez bielizny na pokazie mody! 20-latka wyglądała jak aktorka filmów dla dorosłych
  3. Niesłychanie dramatyczny apel matki do protestujących nauczycieli. Przesadziła?
  4. Pan młody, z twarzy "Harry Potter" nagle zamienił ślub w coś, czego nie da się opisać. Mama mu pomogła
  5. Magda Gessler powróciła do bolesnych wspomnień. Straciła dziecko w 6 miesiącu ciąży
  6. Syn Zenka Martyniuka naprawia błędy. "Dla mojej ukochanej Ewelinki"

źródło: Pomponik, Plotek

Następny artykuł