Media dotarły do przerażających danych. Lada chwila kwota emerytury będzie tragiczna

Media dotarły do przerażających danych. Lada chwila kwota emerytury będzie tragiczna Źródło: Pixabay/_Alicja_

Emerytura znów wywołuje wielkie emocje. Media dotarły do kolejnych informacji, które budzą poważny niepokój. Już wkrótce kwoty emerytur będą dramatycznie niskie,

Emerytura to temat, który wciąż wywołuje ogromne emocje. Polacy wyliczają kwoty swoich emerytur i sprawdzają, czy nie przysługuje im niższy podatek od świadczeń. Ostatnio media dotarły do danych, które nie będą optymistyczne dla Polaków. Nie chodzi tu tylko o seniorów, lecz o wszystkich, których dotyczy emerytura od ZUS. 

Jak wiadomo, świadczenie wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie należy do najwyższych. Wiele osób, które zakończyły działalność zawodową, muszą pogodzić się z faktem, że ich dochody będą kształtować się na poziomie połowy średniej krajowej. Według medialnych doniesień, z każdym rokiem ma być coraz gorzej.

Emerytura będzie coraz niższa. Media dotarły do przerażających danych

Dane nie są optymistyczne. Wystarczy porównać wskaźniki z 2014 i 2018 roku. W 2014 roku miesięczna emerytura wynosiła 61,8 % średniej miesięcznej pensji. W 2018 roku było to już 56,4%. Nic nie wskazuje na to, aby tendencja miała się zmienić. W kolejnych latach można spodziewać się jeszcze niższych świadczeń.

Dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie są optymistyczne. Specjaliści w zakresie ekonomii dodają, że średnia krajowa uwzględnia pracę osób, które dopiero rozpoczęły karierę w zawodzie ich wynagrodzenia nie są tak wysokie, jak w przypadku pracowników, którzy kończą karierę. Dla wielu osób kwota emerytury od ZUS będzie wiązała się więc ze znacznym obniżeniem stopy życiowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emerytury będą maleć aż do głodowego poziomu. Gorzej jest tylko w Meksyku

Ekonomiści prognozują, że emerytura będzie stale maleć i można spodziewać się, że dojdzie do głodowego poziomu. Według medialnych doniesień kolejne 10 lat oznacza spadek o 10 punktów procentowych. W praktyce oznacza to, że w 2060 roku można się spodziewać, że świadczenie wyniesie zaledwie 24,6% średniej krajowej. 

Polska wypada bardzo niekorzystnie w porównaniu do innych krajów. Okazuje się, że gorzej ma być tylko w Meksyku. Tam osoby, które rozpoczęły pracę w 2016 roku otrzymają 26,4% przeciętnego wynagrodzenia. W Polce będzie to wskaźnik na poziomie 31,6%.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda ma siostrę bliźniaczkę! To znana aktorka - wyglądają identycznie. Pospadacie z krzeseł jak to zobaczycie
  2. Córki Hanny Lis są ZNIEWALAJĄCO piękne! Urodą zmiażdżyły nawet córki Kingi Rusin! 
  3. Brawo, słowa jasnowidza Jackowskiego spełniają się co do joty. Niestety, teraz sprawdza się najgorsze
  4. Dzielny syn oddał życie za matkę. Uratował kobietę przed najgorszą możliwą sytuacją
  5. TVP przedstawiła fatalną prognozę pogody. Przez 3 dni będzie tak, że aż nas poderwało ze złości
  6. Wielkie zmiany w 500 plus stały się faktem. Sejm pod osłoną nocy zlikwidował kluczowe kryterium

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News