Emerytura w Polsce nadal pozostaje nierozwiązanym problemem, który trwa już wiele lat. Teraz tysiące seniorów zostało całkowicie zignorowanych przez większość polskich posłów. Zdjęcia z Sejmu mogą naprawdę zadziwiać i bulwersować.

Emerytura w Polsce to jeden z najgorętszych tematów, który nie przeminął od wielu lat. Wszystkie rządy obiecują znaczące podwyżki, a także koniec głodowych emerytur, których – co ciekawe – z każdym rokiem przyznawanych jest coraz więcej. Rząd PiS stworzył rzekomo system, który ma zapewnić przyszłym emerytom znaczący i odczuwalny dodatek do otrzymywanego świadczenia. Jednak teraz powstał projekt obywatelski, pod którym podpisało się ponad 140 tysięcy osób.

Emerytura bez podatku?

Wielu seniorów w naszym kraju zyskałoby nawet kilkaset złotych w momencie, gdy emerytury nie byłyby dłużej opodatkowane. Właśnie taki projekt został złożony w Sejmie, jednak jego odczytanie nie cieszyło się zbyt dużym zainteresowaniem wśród naszych polityków.

W internecie pojawiło się zdjęcie, na którym widać puste sejmowe ławy, w których powinni zasiadać posłowie PiS. Warto przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno temu ustawa o prowadzeniu dobrowolności w kwestii szczepień dzieci zostało skierowane do oceny przez specjalną komisję.

Wtedy też przedstawiciele obozu władzy powoływali się na spełnianie wyborczych obietnic, kiedy mówili o tym, że będą się uważnie przyglądać każdemu projektowi złożonemu przez obywateli. Jednak jak widać, nie wszytko łapie pod tą obietnicę.

– Zagadka: ilu posłów PiS zainteresowało się projektem Emerytura Bez Podatku pod którym podpisało się ponad 140 tysięcy seniorów? – czytamy pod zdjęciem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda i Schwarzenegger zawojowali Internet wspólnym zdjęciem [MEMY]

Zdjęcie zostało opublikowane przez Władysława Kosiniaka-Kamysza, który jest prezesem PSL. Polityk pokazał, jak wyglądała dzisiejsza frekwencja w Sejmie przy pomocy portalu Twitter. Pod jego postem momentalnie pojawiły się dziesiątki komentarzy i wywiązała się naprawdę gorąca dyskusja.

PIS ma już „jes łi ken” i ma gdzieś seniorów, mają zgrupowanie pod Wa-wą i badą dziś balować – pisze jeden z internautów.

– To dość smutne. Mama pracowała 41 lat w banku i uważam, że emerytura nie powinna być opodatkowana. Oczywiście nie tylko w jej przypadku. W przypadku każdego emeryta – czytamy.

Dla wielu internautów to zdjęcie pokazuje tylko, jakie podejście ma aktualny rząd do projektów, które nie łapią się w ich wizję reform. Jest to o tyle zaskakujące, że w tym przypadku poprzez podpisy bezpośrednio przemówili wyborcy, których nikt widocznie nie chciał posłuchać.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Palikotowi grozi więzienie? Prokuratura chce postawić mu ciężkie zarzuty
  2. Cały świat mówi o Wałęsie! Kaczyński będzie wściekły
  3. Marzenie Kaczyńskiego totalnie zniszczone. Wystarczyła jedna mała rzecz
  4. Nie mam ochoty na swojego faceta. 10 porad co robić
  5. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku

500 plus nie jest przyznawane równomiernie. W tych rejonach większość dzieci go nie dostaje

Zobacz również

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.