Uwaga emeryci! Dostaniecie dodatkowe pieniądze, to już pewne

Uwaga emeryci! Dostaniecie dodatkowe pieniądze, to już pewne

Emerytura i jej wysokość jest tematem wielu obrad i ciągłych zmian w tym systemie. Teraz rząd zaproponował zmianę, która ma na celu zwiększenie świadczeń pobieranych przez emerytów i rencistów.

Milionom Polaków świadczenia emerytalne, które pobierają, ledwie starczają na podstawowe wydatki, nie mówiąc już o pozostałych, których w ciągu miesiąca jest mnóstwo. Teraz rząd PiS zaproponował zmiany, które sprawią, że emeryci będą dostawać większe pieniądze.

Emerytura w Polsce będzie wyższa

Pierwszym pomysłem, o jakim mogliśmy usłyszeć w ostatnich dniach, był ten mówiący o zwolnieniu emerytów i rencistów z podatku PiT. Wiele osób słysząc to, bez wątpienia zaczęło skakać z radości. Niestety ten pomysł okazał się niemożliwy do osiągnięcia. - Odstąpienie od opodatkowania emerytur i rent, rozumiane jako ich wypłata w kwocie brutto, zwiększyłoby dochody pozostające w dyspozycji osób pobierających te świadczenia, niemniej jednak zwolnienie z opodatkowania emerytur i rent nie znajduje „systemowego” uzasadnienia - mówi Elżbieta Bojanowska z resortu rodziny. W zamian powstał inny projekt, który ma na celu wspomóc rencistów i emerytów, których świadczenia wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Chodzi mianowicie o to, że składki odprowadzone w roku podatkowym na nasze emerytury i renty zostaną odliczone od dochodu. W ten sposób zostanie obniżona kwota, która ulega opodatkowaniu. Dla przykładu, jeżeli ktoś ma emeryturę na poziomie 2000 złotych brutto, a jego składka emerytalna wynosiła 800 złotych to kwota poddana opodatkowaniu będzie w tym przypadku wynosić 1200 złotych. W myśl tego, im ten, kto płacił większe składki, tym jego kwota, od której jest pobierany podatek, będzie niższa, co przekłada się wprost na zwiększenie sumy świadczenia.

Jaka jest minimalna emerytura?

Wysokość emerytury zależy od ilości środków, jakie uda nam się uzbierać poprzez składki. Jednak jeżeli kwota ta nie wystarcza na pokrycie ustanowionej minimalnej emerytury, to z automatu zostaje zwiększona. Podobnie jak minimalna kwota wynagrodzenia również minimalna emerytura cały czas się zmienia. W roku 2018 wynosiła 1030 złotych brutto. Już od przyszłego roku jednak zostanie ona podniesiona o kolejne 33,57 złotych. Wciąż nie jest to oszałamiająca kwota, jednak przy tak niskiej wysokości świadczeń, każdy dodatkowy grosz się przyda. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

PRZECZYTAJ: Minister PiS wypowiedziała wojnę nastolatce! Poniosła sromotną klęskę

PRZECZYTAJ: Rydzyk szokuje i ujawnia! Straszna choroba niszczy Kaczyńskiego

PRZECZYTAJ: Olga Bończyk o Wodeckim: „Z nikim nie było mu tak dobrze jak ze mną”

PRZECZYTAJ: Dzieci dokonały makabrycznego odkrycia! Trauma na całe życie

źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News