Emerytury polskich gwiazd przyprawiają o zawrót głowy. Kto dostaje najmniej?

Emerytury polskich gwiazd przyprawiają o zawrót głowy. Kto dostaje najmniej? Źródło: fot. pixabay.com/pompi

Emerytura w naszym kraju zawsze wzbudza duże kontrowersje. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakie świadczenia dostają nasi artyści.

Emerytura w naszym kraju od wielu lat jest tematem sporów pomiędzy władzą, a obywatelami. Wszystko przez wciąż bardzo niskie świadczenia emerytalne, jakie cały czas otrzymują Polacy. Już niejednokrotnie słyszeliśmy o reformie emerytalnej, która miała rozwiązać wszystkie problemy, jednak jak na razie takowej jeszcze nie było. Jak sytuacja finansowa ma się w przypadku artystów, którzy podczas swojej kariery dorobili się niemałych kwot?

Emerytura niektórych polskich artystów może przyprawić o zawrót głowy

Nie da się ukryć, że czołowi polscy artyści mogą się poszczycić niemałymi zarobkami podczas trwania swojej kariery. Jednak co w momencie, kiedy piosenkarz, czy aktor decyduje się przejść na emeryturę? W takim wypadku może się okazać, że wypłacane mu świadczenie będzie o wiele niższe niż można by się spodziewać.

Artyści nierzadko nie mają regularnych przychodów, a ich umowy są realizowane na zasadach umów, które nie przewidują odkładania składek socjalnych. Co prawda, dzięki temu zarobek z występu lub wpływa na ich konto jako większa suma, ale na starość pozostają niemalże z niczym.

Co więcej, kiedy pracują, ich poziom życia jest wysoki, a co za tym idzie - wydatki również. Często mają duże domu, które są bardzo drogie w utrzymaniu, ale niestety za emeryturę wypłacaną przez ZUS nie są w stanie pokryć tych kosztów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Problem ten dotyczy wielu osób. Krzysztof Cugowski kilka lat temu obliczył, że przysługująca mu na tamten moment emerytura będzie wynosić jedynie 570 złotych miesięcznie. Trochę lepiej jest w przypadku Jerzego Połomskiego, który w jednym z wywiadów wyznał ile wynosi jego świadczenie.

 - Tak źle jeszcze nie było. Rozumiem, że "kryzys" i tak dalej, ale to jest często zbyt łatwe usprawiedliwienie. Jak to możliwe, że są w naszym kraju osoby, które dostają na starość 350 zł miesięcznie? Serce się kraje. Ja i tak mam szczęście, bo dostaję 1500 zł emerytury - mówił Połomski.

Kolejnymi gwiazdami, które mają niskie emerytury są: piosenkarz Andrzej Rosiewicz, który dostaje 590 złotych oraz Ryszard Rynkowski otrzymujący od ZUS-u co miesiąc 1160 złotych. Oczywiście lista ta jest o wiele dłuższa, a artyści coraz chętniej mówią o tym, jak realnie wyglądają ich wpływy na konto.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ilu mężów miała Marta Kaczyńska? Trudno uwierzyć, że aż tylu!
  2. Księżna Diana ma siostrę bliźniaczkę! To znana aktorka - wyglądają identycznie. Pospadacie z krzeseł jak to zobaczycie
  3. Maja Sablewska bez ubrań wije się w pościeli. Niejednemu oczy wyjdą z orbit (FOTO)
  4. Co łączy Julię Wieniawę i Michała Szpaka? Opadły nam szczęki
  5. Porażająca przepowiednia ojca Pio o III WŚ. Zdradził, co stanie się z Polską
  6. GIF wycofuje z aptek popularne leki. Lepiej wyrzućcie je natychmiast do kosza

 

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News