Wściekli kwotą emerytury polscy artyści publicznie ośmieszeni. Złote słowa

Wściekli kwotą emerytury polscy artyści publicznie ośmieszeni. Złote słowa Źródło: Pixabay/Bru-nO

Emerytura to temat, którym żywo interesują się również polscy artyści. Nie jest tajemnicą, że większość z nich znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Kwoty ich świadczeń są czasem dramatycznie niskie.

Emerytura to kwestia, która prędzej czy później będzie dotyczyła każdego polskiego obywatela. Okazuje się, że nie tylko przeciętny Polak narzeka na zbyt niskie świadczenia. Kwoty te niejednokrotnie nie pozwalają na godne życie, nie mówiąc już o oszczędzaniu lub zażyciu odrobiny luksusu w jesieni życia. Niskich emerytur mogą spodziewać się również polscy artyści.

Wysokość świadczeń pobieranych przez polskie gwiazdy również pozostawia wiele do życzenia. Okazuje się, że takie osobistości jak Rudi Schubert czy Maryla Rodowicz mogą liczyć na kwotę nie większą niż 1500 złotych. Dla artystów, którzy bardzo często pracują dłużej niż przeciętny obywatel, jest to najprawdziwszy cios. Sława Rodowicz czy Schuberta jest okupiona bardzo ciężką pracą, która na stare lata nie jest odpowiednio wynagrodzona.

Emerytura polskich gwiazd to kpina. Polscy artyści czują się upokorzeni

Większość gwiazd nie liczy na świadczenie, jakim jest państwowa emerytura. Ze względu na charakter swojej pracy zawodowej, ich składki do ZUS-u wyglądają nieco inaczej, niż w przypadku przeciętnego obywatela. Nie mniej jednak legalnie prowadzona działalność nie zawsze owocuje godną egzystencją na starość. Większość artystów przyznaje, że nie liczy na państwo.

Nic nie zmienia jednak faktu, że kwoty emerytur gwiazd są wręcz upokarzające. Piosenkarka Alicja Majewska przyznaje, że jej emerytura wynosi nieco ponad 1000 złotych. Natomiast Katarzyna Dowbor w ogóle nie zamierza korzystać ze swojego prawa do emerytalnych świadczeń, ponieważ doskonale wie, że wyliczona kwota byłaby dramatycznie niska. Z tego powodu artyści prowadzą działalność zarobkową o wiele dłużej niż przeciętny obywatel.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Majka Jeżowska wypowiedziała się o emeryturze gwiazd. Jej słowa to strzał w dziesiątkę

Jedna z gwiazd podzieliła się swoją opinią na temat emerytury. Majka Jeżowska, wokalistka znana z największych przebojów dla dzieci, publicznie przedstawiła swoją opinię. Ona również stwierdziła, że nie zamierza liczyć na państwową emeryturę. Gwiazda radzi wszystkim artystom, aby nie liczyli na ZUS, tylko oszczędzali lub inwestowali pieniądze. 

Zdaniem piosenkarki największym problemem dla artystów może być kwestia opieki zdrowotnej lub ewentualnego miejsca w szpitalu. Tutaj artyści będą musieli liczyć na prywatnych lekarzy. Przy poważniejszych dolegliwościach trzeba liczyć się z bardzo dużymi kosztami. Majka Jeżowska przyznaje jednak, że woli liczyć na siebie i życzy wszystkim, aby w podeszłym wieku nie musieli martwić się o sprawy finansowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polski gwiazdor zaśpiewa na pogrzebie Czerwińskiej! Fani pospadali z krzeseł, gdy zobaczyli nazwisko!
  2. Najprzystojniejszy aktor "M jak Miłość" odchodzi z serialu! Dzisiejsza informacja wstrząsnęła fanami
  3. Ujawniono dramat księżnej Kate. "Stała się ofiarą"
  4. Mały Polak nie żyje. Tragedia, o której mówi cały kraj
  5. Nowotwory w rodzinie, tajemnicza śmierć i ciężka choroba. Pasmo nieszczęść u gwiazdy Kiepskich

źródło: Wideoportal.tv

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News