ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz Źródło: pixabay

Emerytura z biegiem czasu coraz niższa? Wiele wskazuje na to, że nie ma przed tym odwrotu, a na oczach milionów ludzi spełnia się najczarniejszy z możliwych scenariuszy. Po takich informacjach trudno będzie spać spokojnie.

Emerytura to od lat jeden z najgłośniej komentowanych tematów w Polsce, a po tych doniesieniach może dodatkowo nabrać na sile. Rodaków niemal każdego dnia ogarnia niepokój, czy za często śmiesznie małe świadczenie uda im się przetrwać "od pierwszego do pierwszego" i choć wszyscy mieli nadzieję na lepsze jutro, może ono nie nadejść tak szybko. Najbliższe lata zapowiadają się wyjątkowo ponuro. 

Emerytura polskich seniorów będzie jeszcze niższa. Niepokojące doniesienia ZUS-u.

Jak donosi portal Gazeta.pl, opierając się na informacjach przekazywanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który obliczył jak będą wyglądać świadczenia emerytalne w Polsce aż do roku 2080, spełnia się najmroczniejszy scenariusz. Z biegiem lat relacja emerytury do pensji drastycznie spadnie w dół, co oznacza, że świadczenia polskich seniorów będą z roku na rok coraz niższe. 

Zgodnie ze szczegółami podawanymi w tym kontekście, w przyszłym roku przeciętna kwota świadczenia ma wynosić 2457 złotych, czyli  53,8% średniego wynagrodzenia. Z kolei za 5 lat, choć wyniesie już 3027 złote, czyli zdecydowanie więcej, będzie to tylko 50,1% przeciętnej pensji. W 2045 roku wysokość wypłaty świadczenia emerytalnego będzie stanowić już zaledwie 32% przeciętnej pensji, a w roku 2065 niespełna 24%.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wraz z upływem kolejnych lat od 2065 wysokość świadczenia będzie wciąż spadać, aż w końcu w 2080 roku wyniesie zaledwie 23,1% przeciętnego wynagrodzenia. 

- Emerytury nie będą mniejsze, bo ludzie będą mniej zarabiać. Tylko przy tak niskim wieku emerytalnym będą je pobierać dużo dłużej, więc automatycznie będą niższe - tłumaczy Aleksandra Wiktorow, była prezes ZUS w rozmowie z "Dziennikiem".

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale... nie dziecko

2. Karambol na autostradzie, 5 osób nie żyje, 60 jest rannych, w tym małe dzieci. Dramatyczne wiadomości z zagranicy

Okazuje się, że istnieje sposób na nieco wyższe świadczenie i jest on banalnie prosty - wystarczy pracować dłużej. Wydaje się to oczywiste, ale jednak wielu osobom ich przyszła emerytura już teraz może spędzać sen z powiek. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Okrutnie zakpili z Maryli Rodowicz w The Voice Kids. Powróciły przykre wspomnienia
  4. Polsat podał tragiczne informacje z samego rana. W pożarze zginęły 4 osoby, kilkanaście walczy o życie
  5. Przez 14 lat każdego dnia czekał na przystanku na swojego właściciela. Historia tego psa poruszyła cały świat

Źródło: gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News