To już oficjalne. Będzie podwyżka najniższych emerytur, wiadomo kiedy i ile

To już oficjalne. Będzie podwyżka najniższych emerytur, wiadomo kiedy i ile Źródło: Pxhere

Emerytura zostanie podniesiona. Pojawiły się już oficjalne dane na temat tego, o ile wzrośnie świadczenie i kiedy. Najniższe wypłacane kwoty pójdą w górę już wkrótce. To dobre wiadomości dla wszystkich emerytów w kraju.

Emerytura jest tematem, który w Polsce budzi ogromne kontrowersje, Polacy przekonywani są w ostatnim czasie przy każdej możliwej okazji, że seniorzy będą wkrótce otrzymywali więcej pieniędzy. Dziś w końcu pojawiły się oficjalne informacje o wzroście świadczeń emerytalnych - już wiadomo, kiedy i o ile wzrosną świadczenia dla seniorów.  

Najniższa emerytura wzrośnie

Wiadomo już o ile wzrośnie najniższa emerytura oraz kiedy zmiana wejdzie w życie. Dobre wiadomości dla emerytów z całego kraju przekazuje wiceminister rodziny i pracy, Stanisław Szwed.

- Od 1 marca 2020 roku w związku z waloryzacją minimalna emerytura będzie wynosić 1200 zł brutto –  podaje Stanisław Szwed.

Oznacza to, że osoba pobierająca najniższe świadczenia będzie otrzymywać "na rękę" trochę ponad 1000 zł. W przypadku najbiedniejszych seniorów w kraju, nawet niewielki wzrost jest zauważalny i mile widziany. 

- Każdy krok zmierzający do poprawy sytuacji emerytów o najniższych świadczeniach jest krokiem w dobrym kierunku. Podwyższenie najniższych emerytur będziemy traktować jednak jako pierwszy krok do dalszego podwyższania świadczeń minimalnych – powiedziała szefowa Związku Emerytów i Rencistów Elżbieta Ostrowska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dla emerytów są jeszcze lepsze informacje, niż wyższa emerytura

Wiceminister rodziny i pracy Stanisław Szwed  ma dla emerytów jeszcze lepsze informacje. Muszą się oni uzbroić w cierpliwość, ale niebawem mogą się także spodziewać trzynastej emerytury, na którą obecnie pracują politycy. 

- Oprócz tego pracujemy nad trzynastą emeryturą jako ustawą, która będzie od kwietnia 2020 roku i czternastą emeryturą, która będzie od 2021 roku. Pracujemy w ministerstwie nad konkretnymi rozwiązaniami w tych sprawach - przekazał polityk.

Dzisiaj grzeje: 1. Po twarzy kobiety przemieszczała narośl. W środku było ŻYWE STWORZENIE [ZDJĘCIA]
2. Sytuacja wygląda tragicznie. TVN przekazał ostrzeżenia dla połowy kraju, od apogeum dzielą nas godziny

Zgodnie z obietnicami przed wyborami, politycy podniosą najniższą emeryturę. Niestety, podwyżka dla emerytów czy pracowników, otrzymujących płacę minimalną, wiązać się będzie z innymi podwyżkami, zdecydowanie mniej korzystnymi. Już na początku 2020 roku spodziewany jest wzrost wywozu śmieci, w górę mają pójść także ceny żywności i artykułów przemysłowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anita szykowała się do ślubu, ale wtedy pojawiła się porażająca diagnoza. Najgorsze były słowa lekarza, złamały jej serce
  2. Szykują się ważne zmiany, będzie limit na płacenie gotówką. Ustalono kwotę, której nie będzie można przekroczyć
  3. Córka wyjawiła ojcu największy sekret. W zemście bezlitośnie ją zgwałcił
  4. Słowa, które Przybylska wypowiedziała do przyjaciółki przed śmiercią. Po latach ujawniono ich treść
  5. Ile można dorobić do emerytury od 1 grudnia 2019? Trzeba znać kwoty, inaczej STRACISZ pieniądze

źródło: superexpress

Następny artykuł