Dramat najuboższych emerytów. Potwierdzają się dobijające doniesienia

Dramat najuboższych emerytów. Potwierdzają się dobijające doniesienia Źródło: Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com /by Sabine van Erp

Emerytura w przyszłym roku zostanie podwyższona o wskaźnik waloryzacji. Wiadomo już, ile wyniesie, co oznacza, że emeryci i renciści dowiedzieli się, o ile dokładnie wzrosną ich świadczenia. Niestety, nie dla wszystkich będą to dobre wiadomości. Osoby pobierające najniższą emeryturę, nie mogą liczyć na znaczne podwyżki.

Emerytura już od przyszłego roku zostanie podwyższona. Pewne wiadomości, jakie cieszą seniorów, nie dla wszystkich oznaczają dobre informacje. Niestety, osoby otrzymujące najniższe możliwe świadczenia, nie mogą liczyć na wielkie podwyżki. Wiadomo już, o ile wzrosną ich świadczenia. 

Emerytura zostanie podwyższona o marne grosze. Wskaźnik waloryzacji został przyjęty 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dziennikarzy "Super Express" świadczenia emerytalne będą wyższe. Rząd przyjął już wskaźnik waloryzacji, jaki obowiązywać będzie w przyszłym roku. Z decyzji rządu wynika, że w 2021 roku wskaźnik wyniesie mniej, niż zakładano i będzie to dokładnie 3,84%. Co oznacza to w praktyce? Emerytura będzie przeciętnie wyższa o 75 złotych, jednak w przypadku najniższych świadczeń, oznacza to podwyżkę jedynie o 37 złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Emerytura będzie wyższa? Wszystko może się jeszcze zmienić 

Obecnie najniższa emerytura w Polsce wynosi dokładnie 1025 złotych na rękę. Od  marca przyszłego roku zostanie ona podniesiona o 37 złotych. Osoby, które pobierają świadczenia w wysokości około dwóch tysięcy złotych, emerytura  zostanie podniesiona o 75 złotych. 

Jeżeli chodzi o najniższe emerytury, to sytuacja może się jeszcze zmienić. Jak przekazał Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego dla "Super Expressu": "Pierwsze założenia wskaźnika waloryzacji są zaniżone. Dopiero w lutym poznamy ostateczny wskaźnik. Według naszych szacunków wyniesie ponad 4 proc."

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat

2. Rząd potwierdził. Usłyszeliśmy najgorszą wiadomość dla kilkuset tysięcy Polaków

3. Znika kolejny zakaz. Polacy długo czekali na tę decyzję

Co więcej, polski rząd ma możliwość przyjęcia decyzji o waloryzacji mieszanej, kwotowo-procentowej. Byłoby to dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy otrzymują najniższe świadczenia. Dzięki takiej decyzji emerytura wzrosłaby o konkretną kwotę. W zeszłym roku było to 56 złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media przekazały najgorszą wiadomość. Nie mogli nic zrobić, niestety nie żyje
  2. Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, zmarł na oczach ukochanej żony
  3. Wstrząsająca wiadomość nagle obiegła media. Nie żyje uwielbiany gwiazdor
  4. Rząd właśnie przedłużył uciążliwy zakaz, wiadomo ile jeszcze potrwa. Bardzo złe informacje dla wielu Polaków
  5. Porażające sceny na pogrzebie Mariana Tomaszewskiego. Nikt nie mógł się spodziewać
  6. Ogromna wpadka księcia Williama. Nikt nie wiedział, prawda wyszła na jaw dopiero po latach
  7. 500 plus w Lidlu. Niemiecka sieciówka rusza z własnym programem
  8. Królikowski szaleje z dziewczyną na wystawnych kolacjach. Wszyscy zwrócili uwagę na piękny pierścionek, aktorka od razu odpowiedziała
  9. Przykra wiadomość dla milionów Polaków. Wszystko okazało się dopiero po zakończeniu kampanii

Źródło: SE

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News