Emerytura w wieku 58 lat jest możliwa, ale jest jeden haczyk. Nie wszyscy będą zadowoleni z takiego rozwiązania

Emerytura w wieku 58 lat jest możliwa, ale jest jeden haczyk. Nie wszyscy będą zadowoleni z takiego rozwiązania Źródło: youtube.com/World Currency Collector

Emerytura w wieku 58 lat jest możliwa? Wiele wskazuje na to, że w polskim systemie emerytalnym pojawi się reforma, która pozwoli na przejście w stan zawodowego spoczynku ze względu na staż pracy. Zanim jednak zdecydujemy się na taki ruch, powinniśmy go bardzo mocno przemyśleć. Istnieje bowiem jeden, ale dość istotny haczyk.

Emerytura jest obecnie zagadnieniem, z którym mierzą się wszyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie exposé premier Mateusz Morawiecki obiecywał utrzymanie wypłat trzynastej emerytury, zapowiadając przy okazji, że w przyszłości będą wypłacane także "czternastki". Jak się okazuje, to nie koniec reform w systemie emerytalnym. Wiele wskazuje na to, że pojawi się opcja przejścia na odpoczynek po przepracowaniu odpowiedniej ilości lat. Istnieje jednak jedna niedogodność, przez którą przejście na stan spoczynku zawodowego będzie wyłącznie dla wybranych.

Emerytura według stażu pracy? Rewolucja w polskim systemie emerytalnym

Według doniesień medialnych emerytura według stażu pracy jest jednym z głównych postulatów związków zawodowych, które chcą, aby pomysł został przedyskutowany przez polityków. Prawo i Sprawiedliwość, które zamierza wprowadzić zmiany w systemie emerytalnym, może się przekonać do postulatów związkowców, którzy zawsze stanowili pokaźną część elektoratu obecnej partii rządzącej.

Informacja byłaby całkowicie radosna, gdyby nie jeden szczegół, który może zmienić plany wielu Polaków w sprawach szybszego odejścia z pracy. Chodzi o pieniądze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emerytura za staż pracy będzie mniejsza

Zdaniem ekonomistów, pomysł wprowadzenia szybszej wypłaty świadczeń jest rewolucyjny, ale wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Taką ma być dostawanie o wiele mniejszej ilości pieniędzy. Jak na razie lepiej więc dostosować się do ustawy o wieku emerytalnym.

Dzisiaj grzeje: 1. Po twarzy kobiety przemieszczała się narośl. W środku było ŻYWE STWORZENIE [ZDJĘCIA]

2. Matka przeżywa horror na żywo. Jej 9-letni syn to "bestia"

- To byłaby gigantyczna rewolucja. Wprowadzenie kryterium stażu pracy byłoby naprawdę gigantyczną zmianą dla polskich seniorów. Choć brzmi atrakcyjnie, to trzeba pamiętać o jednym. Przejście na wcześniejszą emeryturę to zwiastun zdecydowanie niższych świadczeń. Jak niskich? O kilkadziesiąt procent. - mówi Oskar Sobolewski, ekspert Instytut Emerytalnego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Złe wiadomości, lepiej wieczorem zostać w domach. Nie żyje już mnóstwo osób wskutek szarpaniny o przecenione towary w sklepach na całym świecie
  2. Właśnie odkryto zwłoki uduszonego chłopca. Mieszkańców polskiej miejscowości zmroziło
  3. Viki Gabor już zdecydowała. Nie pójdzie w ślady Roxie Węgiel, ma inne plany
  4. Prowadzący DDTVN sięgnął dna. Wyśmiewa się z osób, cierpiących na zaburzenia
  5. Pobierasz rentę? Brak kluczowej rzeczy POZBAWI cię pieniędzy

Źródło: Money.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News