Po cichu obniżono emerytury Polaków. Sytuacja dotyczy tysięcy osób

Po cichu obniżono emerytury Polaków. Sytuacja dotyczy tysięcy osób Źródło: .

Niska emerytura to powód do narzekania dla tysięcy, jeśli nie milionów Polaków. Nie zgadzają się oni na tak ubogie świadczenia. Zamiast wrosnąć, emerytura może w jednej chwili drastycznie zmaleć. Niewielu upoważnionych do zasiłku o tym wie.

Emerytura pewnej kobiety zmniejszyła się o całe 150 złotych. Dla niej to ogromna kwota, która pozwala spłacić wszystkie rachunki lub dokupić potrzebne leki. Jak przyznaje jej córka, emeryturę obniżono po cichu, nikt nikogo nie uprzedzał.

Emerytura mamy pani Agaty została obniżona o 150 złotych. Wszystko odbyło się po cichu

Pani Agata Krawczyk opublikowała na Facebooku post, w którym opisała, co spotkało jej 87-letnią mamę. Starsza pani zorientowała się, że październikowa emerytura i każda kolejna będzie uboższa o 150 złotych.

- W ZUS-ie dowiedziałyśmy się, że nie przysługuje jej już dodatek dla osób represjonowanych (mama jako mała dziewczynka była z bratem i swoją matką na przymusowych robotach w Ravensbrück). SZOK! SMUTEK! Podstawa prawna: art. 13. ust. 1 z 15 III 2019 r. o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego, który wszedł realnie w życie w tym miesiącu. CICHCEM! - pisze zbulwersowana córka staruszki.

Oczywiście kobiety postanowiły walczyć o swoje, dlatego wybrały się do ZUS-u z prośbą o wyjaśnienie, a może nawet wyrównanie należnej kwoty. Gorzko się rozczarowały - wszystko odbyło się zgodnie z prawem wedle nowelizacji ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego. Najważniejsze w historii jest to, że emeryci dopiero otrzymają oficjalną informację do rąk własnych.

Głos postanowił zabrać rzecznik ZUS

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pani Agata nie kryje złości z powodu tego, że oficjalna informacja zostanie wysłana emerytom dopiero po fakcie. Uważa to za jawne kłamstwo i żerowanie na niewiedzy starszych osób, których emerytury i tak są już mocno głodowe.

- Urzędniczka z trudem dotarła do przyczyny obniżenia emerytury mamy i poinformowała nas, że decyzja o cofnięciu tego dodatku nie została jeszcze emerytom wysłana. Większość emerytów takich jak moja mama, którzy mieli dodatki za deportację, nie zorientowało się zapewne, że ma niższą emeryturę, a decyzję na papierze otrzymają… PO WYBORACH!!!! Jestem oburzona, że ustawodawca ukrył ten fakt, a tylko nagłaśniał, że emeryci dostaną wyższą emeryturę - pisze pani Agata.

Dzisiaj grzeje: 1. Śmierć żony i utrata syna kompletnie go załamały. Gwiazdor Stawki większej niż życie, Złotopolskich i Koła fortuny przeszedł koszmar
2. Skandal rozrywa rodzinę królewską. Szykuje się rozwód, na okładki trafiło zdjęcie księcia całującego się z mężczyzną

Głos zdecydował się zabrać rzecznik prasowy ZUS, Wojciech Andrusiewicz. Zaprzeczył, jakoby prawo działało na niekorzyść emerytów i to tylko indywidualny przypadek.

- Nie ma tu żadnych zmian wprowadzonych na niekorzyść klientów. Pani miała wydaną decyzję w oparciu o niewłaściwe przepisy - ta decyzja została zmieniona, a stare świadczenie zostało zastąpione nowym - tłumaczy rzecznik.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ryanaira w Polsce już NIE ZOBACZYMY. Odważny krok firmy
  2. Bogumiła Wander przyznała, że mąż woził ją na spotkania z kochankiem. Ten romans wstrząsnął całą telewizją
  3. Mąż dostał książkę w prezencie od żony. Kiedy zobaczył, co jest w środku, jeszcze długo nie mógł przestać płakać
  4. Pierwszy raz odwiedziła rodziców chłopaka. Specjalnie dla niej przygotowali bajeczny obiad, zagotowała się z wściekłości widząc swój talerz
  5. Polska policja pilnie poszukuje niebezpiecznego 10-latka. Po tragedii zbiegł z miejsca zdarzenia

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News