Emeryci oszukani? PiS wycofał się z obietnicy 13 emerytury co roku

Emeryci oszukani? PiS wycofał się z obietnicy 13 emerytury co roku Źródło: Pixabay - TygZam

Emerytura została w tym roku powiększona o specjalne, 13. świadczenie, które miało pomóc milionom emerytów. Pojawiać się ono miało co roku. Teraz wygląda na to, że obietnica nie zostanie zrealizowana.

Emerytura zdaniem wielu tysięcy osób mieszkających w naszym kraju jest zdecydowanie zbyt niska, co należałoby zmienić. Przez pewien czas wydawało się, że politycy znaleźli optymalne rozwiązanie i będą w stanie sprawić, że ludzie zauważą poprawę. Sytuację polepszyć miało 13. świadczenie, które znacząco wpływałoby na stawki otrzymywane przez Polaków.

Wielu przedstawicieli partii rządzącej dawało do zrozumienia, że 13. emerytura będzie powtarzana w kolejnych latach, lecz obecnie wszystko wskazuje na to, że niestety do tego nie dojdzie. Wszystko przez plan budżetowy na kolejny rok, który został niedawno opublikowany. Okazuje się, że na ten moment nie ma w nim miejsca na powtórzenie akcji z tego roku.

Emerytura była w tym roku rozbudowana

- Chcemy uregulować ustawowo kwestię "Emerytury plus". Tak, aby seniorzy co roku dostawali "trzynastkę" - mówił w jednym z wywiadów premier Mateusz Morawiecki, który próbował przekonać wszystkich, że seniorzy będą mogli liczyć na wyższe stawki.

Okazuje się jednak, że na ten moment sprawa wygląda zupełnie inaczej. Niedawno opublikowano plan budżetowy na kolejny rok, który zdaniem PiS był wyjątkowy. Wszystko przez to, że po raz pierwszy od wielu lat w budżecie nie ma deficytu, co dla polityków Prawa i Sprawiedliwości było powodem do licznych pochwał. Wszystko zostało jednak osiągnięte kosztem wyłączenia trzynastej emerytury.

Emerytura może nie zostać powiększona w przyszłym roku

Niewykluczone, że dodatkowe świadczenie jednak się pojawi, jednak na ten moment nie zostaliśmy o tym poinformowani. Wszystko przez to, że po wyborach plan budżetowy na kolejny rok może ulec drastycznej zmianie, czego nie kryją politycy. Właśnie dzięki temu emeryci będą mogli liczyć na większe pieniądze.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, wielkie poszukiwania na jeziorze Wigry przyniosły najgorsze doniesienia. Podano kim był mężczyzna, który nie wypłynął z wody
2. Znamy budżet na 2020. Emerycie, taką dostaniesz emeryturę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprawa jest jednak uzależniona od tego, jaki wynik osiągnie Prawo i Sprawiedliwość. Jeżeli obecnie rządząca partia wygra wybory i zapewni sobie samodzielne rządzenie przez kolejne cztery lata, to prawdopodobnie 13. emerytura znów pojawi się w budżecie na następny rok. W tym momencie nie jest to jednak oczywiste i musimy poczekać na ostateczne decyzje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje 6 aktorów kultowego serialu. Giną rok po roku w tragicznych okolicznościach
  2. Pogrzeb Woźniaka-Staraka odbędzie się w NIEDOZWOLONYM miejscu. Sensacyjne doniesienia, bogata rodzina dostała specjalne pozwolenie
  3. Nie żyje gwiazda, którą pokochaliśmy za show w Polsacie. Rodzina przekazała bardzo smutną wiadomość o potwornym wypadku
  4. Mama zgłosiła zaginięcie córki. Jak się okazało, była to najgorsza rzecz, jaką mogła zrobić
  5. Emeryci oszukani? PiS wycofał się z obietnicy 13 emerytury co roku

Źródło: INN Poland

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News