Emeryci pobladli z wrażenia. ZUS potwierdził, co stanie się za kilka dni z ich pieniędzmi

Emeryci pobladli z wrażenia. ZUS potwierdził, co stanie się za kilka dni z ich pieniędzmi Źródło: unsplash.com Nick Cooper

Emerytura dla wielu seniorów jest jedynym źródłem utrzymania. Nic dziwnego, że zawsze z niecierpliwością wyczekują przelewu lub listonosza. Tym razem emeryci zostaną mocno zaskoczeni, tego się nie spodziewali. ZUS już wszystko potwierdził.

Emerytura będzie wyglądać nieco inaczej niż dotychczas. ZUS potwierdził już wszelkie zmiany w porozumieniu z Pocztą Polską.

Emerytura zostanie wypłacona w kompletnie innym terminie

Kończy się kwiecień, a maj już niedługo. Dla milionów emerytów to okres, kiedy mogą wypatrywać listonosza. Ci, którzy dostają należne pieniądze 1., 5., 6. i 10. dnia miesiąca mogą zaniemówić z wrażenia. Okazało się, że świadczenie dostaną o wiele wcześniej. Seniorzy, którym emerytura przypada na 1. dzień miesiąca, dziś i jutro odbiorą pieniądze od listonosza.

Co więcej, osoby odbierające emeryturę w dniach 5., 6. i 10. dnia miesiąca, powinni dostać ją do poniedziałku, 4. maja. To informacja potwierdzona przez ZUS.

- Poczta Polska wystąpiła z prośbą o wcześniejsze przelanie pieniędzy. Dotyczy to jednak tylko emerytur i rent, które są przekazywane za pośrednictwem poczty - uściślił rzecznik ZUS, Paweł Żebrowski.

Wszystko przez listonoszy i zaplanowane działania Poczty Polskiej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prawie 9 milionów seniorów jest uprawnionych do otrzymywania emerytury. Około 20% z nich nadal korzysta z tradycyjnej metody, czyli odbioru pieniędzy z rąk listonosza. Pozostali otrzymują fundusze na konto - ta liczniejsza grupa nie będzie mogła liczyć na wcześniejszą emeryturę w maju. Środki zostaną przelane zgodnie z planem. Dlaczego więc niektórzy mogą poczuć się bardziej "uprzywilejowani"?

Dzisiaj grzeje: 1. Wznowiono poszukiwania 3,5-letniego Kacperka. Niestety, policja przekazała złą wiadomość

2. TVN wyemitował porażający materiał. Chodzi o Pawła Królikowskiego, ciężko uwierzyć, że pokazano szczegóły

Wszystko przez wybory prezydenckie w formie korespondencyjnej, za które odpowiada Poczta Polska. Listonoszy czeka ogrom pracy związany z rozniesieniem ok. 30 mln pakietów wyborczych. W dniach, kiedy listonosze skupią się tylko na tym zadaniu, nie będą roznosić listów, paczek i innych przesyłek. Muszą uwinąć się z pracą do 9 maja, stąd decyzja o wcześniejszym rozniesieniu emerytur. Są też niepokojące wieści - warto też przyjrzeć się swojej 13. emeryturze - istnieje ryzyko, że zostanie odebrana.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczny wypadek nad polskim jeziorem. W wodzie znaleziono dwa ciała
  2. Wielu Polaków pogrążyło się w ogromnym smutku. Nie żyje Walery Majerowicz
  3. Skończą się pieniądze na wypłacanie emerytur? ZUS wydał niepokojące oświadczenie
  4. Oryginalny pomysł na kotlety mielone inaczej. Rzadko się spotyka tak dobre i delikatne, rodzina dostanie bzika na ich punkcie
  5. Rutkowski szykuje przełom w poszukiwaniach Kacperka? Pojawiło się wiele nowych informacji
  6. Wreszcie miliony Polaków zachwyconych. Od jutra ogromna zmiana w każdym sklepie

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News