Ogromne zmiany w emeryturach. Wiele osób zyska więcej pieniędzy, są powody do świętowania

Ogromne zmiany w emeryturach. Wiele osób zyska więcej pieniędzy, są powody do świętowania Źródło: pixabay/_alicja_/

Emerytura znów ulegnie zmianie. Mało kto spodziewał się tak pokrzepiających informacji, po których wiele osób będzie miał powody do świętowania. Szykują się ogromne zyski.

Choć emerytura to wciąż jeden z głośniej komentowanych tematów w Polsce, rząd co rusz stara się wyjść naprzeciw rodakom, wprowadzając korzystne dla nich zmiany. Jedne rzeczywiście takie są, a inne budzą spore wątpliwości w opinii publicznej, jednak jakie by nie były, do kieszeni emerytów wpływają chociażby niewielkie dodatki. Tym razem informacje są naprawdę pokrzepiające i wszystko wskazuje na to, że już niebawem wielu zyska naprawdę spore sumy.

Emerytura przejdzie ogromne zmiany. Są powody do świętowania, wielu na tym zyska 

Jak podaje Interia, powołując się na doniesienia Gazety Wyborczej, PiS zapowiedział podwyżki dla policjantów w wieku emerytalnym. Dodatki mają być wypłacane także służbom podległym MSWiA, czyli policji, straży pożarnej oraz Służbie Ochrony Państwa, co jest wynikiem protestów mundurowych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Planowane zmiany zapowiedziano 18 grudnia i zgodnie z przekazywanymi wówczas informacjami, pieniądze mają być wypłacane już od stycznia 2020 roku. Zysk nie będzie jednak spektakularny, bowiem wyniesie średnio 500 złotych brutto, razem z nagrodą roczną, jednak to, co najlepsze, jest planowane dopiero na 2021 rok i to właśnie wtedy mundurowi zyskają najwięcej. 

Jak dodała GW, wraz ze styczniem 2021 roku ci, którzy przepracowali już 25 lat, dostaną po 1500 złotych brutto, natomiast ci, których służba przekroczyła już 28,5 roku, dostaną co miesiąc 2500 złotych. Wciąż jednak nie jest pewne, czy rząd zdecyduje się na kolejne żądania mundurowych, które głosiły pełnopłatne zwolnienia chorobowe. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarna aktorka. Grała w największych produkcjach, zmarła niespodziewanie

2. Bus zderzył się z ciężarówką, druzgocąca liczba ofiar. TVP: nie żyją 22 osoby, posępne wieści z Egiptu

Choć o tym mówi się niewiele, szerzej komentowany jest temat świadczenia sędziów, którzy w przeciwieństwie do mundurowych mogą sporo stracić. 20 grudnia Sejm przegłosował zmiany wynagrodzeń sędziom w stanie spoczynku, co oznacza, że od teraz ci, którzy pracowali krócej niż 20 lat, po odejściu będą dostawać niższą o 0,2 % emeryturę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Spędził dwa dni na balkonie, bez jedzenia i schronienia. Interweniowała policja, dlaczego właściciele nie poniosą konsekwencji?
  2. Ostatnie dni na dopełnienie nowego obowiązku. Inaczej zapłacisz kilka tysięcy złotych kary
  3. Grabarz wykopał z grobu ciało 10-letniej Amelki. Powód przyprawia o ciarki, matka jest roztrzęsiona
  4. Pitbull zaatakował 4-latka na ulicy. Kamery uchwyciły rozpaczliwą walkę przechodnia i oburzającą reakcję opiekunki, tylko dla ludzi o nerwach ze stali
  5. Twój kot ma nadwagę? Natychmiast wprowadź dietę, jeśli nie schudnie może nawet umrzeć

Źródło: interia 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News