Dramat w polskim mieście, napadli listonosza. Emerytury i renty przepadły

Dramat w polskim mieście, napadli listonosza. Emerytury i renty przepadły Źródło: Pexels.com

Emerytura w tym miesiącu nie dotarła do wielu seniorów, którzy z niecierpliwością na nią oczekiwali. Wszystko za sprawą napaści na listonosza w jednym z polskich miast. Złodzieje ukradli mu nie tylko wszystkie koperty z emeryturami, ale też z rentami.

Emerytura to jedyne źródło utrzymania wielu starszych osób. Niestety, część z nich została całkowicie pozbawiona środków do życia, gdy dwóch zamaskowanych sprawców napadło dziś na listonosza w podwarszawskim Pruszkowie. Ukradli mu torbę, w której znajdowały się listy i koperty z emeryturami i rentami.

Emerytura nie dotarła na czas i prawdopodobnie w ogóle nie dotrze

Rozbój miał miejsce w biały dzień w Pruszkowie. Napastnicy około południa na ulicy Drzymały rzucili się na 60-letniego listonosza. Doprowadzili go do stanu bezbronności prawdopodobnie za pomocą gazu łzawiącego. Następnie przewrócili ofiarę, kilkukrotnie uderzyli ją i kopali, po czym zabrali torbę z przesyłkami i pieniędzmi. Portal Warszawa w pigułce podaje, że łącznie zrabowano około 40 tysięcy złotych!

Poszkodowany listonosz przyszedł na komisariat o własnych siłach i nie stracił przytomności, jednak od razu został zabrany do szpitala na badania.

- Sprawcy prawdopodobnie użyli gazu wobec listonosza. Uderzali go też i mogli kopnąć kilka razy. Badania są konieczne - powiedziała podkomisarz Karolina Kańka. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Napastnicy nadal nie zostali odnalezieni

Jak poinformowała funkcjonariuszka policji, sprawcy uciekli w nieznanym kierunku i nadal nie zostali odnalezieni, a co za tym idzie, przepadła też torba z emeryturami i rentami, na które jak co miesiąc o tej porze czekało wielu seniorów. Póki co trwają działania zmierzające do zatrzymania zamaskowanych napastników. 

Dzisiaj grzeje: 1. Czy Viki Gabor jest cyganką? Cała prawda o pochodzeniu 12-letniej gwiazdy
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Tydzień temu do podobnej napaści na listonosza doszło w Kartuzach w województwie pomorskim. Napastnik ukradł z samochodu doręczyciela jedną z paczek. Kiedy listonoszowi udało się dogonić złodzieja, ten wyciągnął... maczetę. Na szczęście świadkowie nie przeszli obojętnie obok zdarzenia. Dzięki ich nieocenionej pomocy udało się obezwładnić złodzieja. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lech Wałęsa w szpitalu
  2. Zaszedł ją od tyłu, w półmroku myślał że to żona, a nie córka. Było już za późno, kiedy się zorientował
  3. Daniel Olbrychski i Maryla Rodowicz stracili wspólne dziecko w strasznych dla każdego rodzica okolicznościach. Mało znane fakty z życia gwiazdy
  4. Będzie kolejna obniżka wieku emerytalnego? Zaproponowano poważne zmiany
  5. Wielkie zamieszanie z wypłatą trzynastej emerytury. Może ona naruszyć dyscyplinę

Źródło: Eska Info

Następny artykuł