Każdy emeryt powinien sprawdzić swoje konto. Może ich czekać ogromna niespodzianka, nie wszyscy będą zadowoleni

Każdy emeryt powinien sprawdzić swoje konto. Może ich czekać ogromna niespodzianka, nie wszyscy będą zadowoleni Źródło: pixabay BeatriceBB

W tym roku emerytura może zaskoczyć seniorów, kiedy zerkną na wyciąg z konta. Okazuje się, że wielu z nich może zobaczyć znacznie większe świadczenia emerytalne, ale nie wszyscy mają powody do radości.

Emerytura w Polsce jest w tym roku wspierana przez "trzynastkę", ale to nie jedyna podwyżka świadczenia, jaka czeka nas w tym roku. To efekt wyjątkowo wysokiej rekordowej waloryzacji przewidzianej na 2020. Faktyczna jej wartość przerosła wszelkie oczekiwania i wstępne założenia.

Emerytura będzie jeszcze wyższa. Zapowiedziano, ile emeryci zyskają na waloryzacji

Początkowo zapowiadano, że waloryzacja w 2020 wyniesie około 3,24%, jedynie bardziej optymistyczne prognozy zapowiadały, że będzie wyższy. Ostatecznie potwierdziły się te drugie i wskaźnik podwyżki w tym roku obliczony został na 3,56%. Ponadto waloryzacja emerytów i rencistów będzie łączona, czyli zarówno kwotowa, jak i procentowa.

Jednym z efektów waloryzacji będzie podniesienie od marca kwoty minimalnej emerytury do 1200 zł brutto. Względem ubiegłego roku to wzrost o 100 zł, czyli osoby otrzymujące minimalne świadczenie, na swoim koncie otrzymają ok. 1025 złotych. Kolejne przedziały wpływów z tytułu emerytury będą rosły zgodnie ze wskaźnikiem waloryzacji kwotowej.

Nie wszyscy będą zadowoleni, jedni dostaną znacznie mniej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednak nie wszyscy będą zadowoleni, bo progiem łączonej waloryzacji jest ok. 1719 zł. Osoby, które otrzymują świadczenia powyżej tej kwoty, będą objęci waloryzacją procentową, więc faktycznie dostaną mniej pieniędzy - około 59 zł więcej. Oczywiście osoby, które zarabiają jeszcze więcej, będą w podobnej sytuacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Mieszkańcy pogrążeni w żałobie, zmarł zdecydowanie przedwcześnie. Nie żyje Andrzej

2. Córka Ewy Błaszczyk zapadła w śpiączkę 20 lat temu. Po 18 latach nastąpiła poprawa, stało się niezwykłe

Nie ma wątpliwości, że im więcej emerytury dostawałeś do tej pory, tym mniejszy dostaniesz dodatek z racji waloryzacji. Osoby, które otrzymują świadczenie wysokości minimalnej emerytury, zyskają w tym roku ok. 82 zł netto (na rękę). Natomiast osoby ze świadczeniami z rzędu 1600 zł brutto, już znacznie mniej bo ok. 56,70 zł.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski twierdzi, że przewidział pojawienie się koronawirusa. Jasnowidz zabrał głos w sprawie epidemii
  2. Wspaniałe wyniki Kamila Stocha w Lahti. Polak faworytem konkursu
  3. Zapadła decyzja ws. "Sanatorium miłości", TVP jest bezwzględna. Fani otworzyli szeroko oczy po najnowszych doniesieniach
  4. Zenek Martyniuk poniżony przez kolegę po fachu? Jego słowa na pewno mu się nie spodobają
  5. Wyjątkowy sernik bez grama sera. Prosty i szybki przepis na niebywale puszyste i kremowe ciasto o niebiańskim smaku
  6. 99% Polaków popełnia wielki błąd przy obieraniu cebuli i cytryny. Tracą wiele

Źródło: Super-Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News