Seniorzy oszukani ws. trzynastej emerytury? Wysokość świadczenia ma być inna, Polacy będą wściekli

Seniorzy oszukani ws. trzynastej emerytury? Wysokość świadczenia ma być inna, Polacy będą wściekli Źródło: .

Emerytura sprawi, że Polacy aż zagotują się ze złości. Okazuje się, że seniorzy zostali oszukani w sprawie "trzynastki", właśnie wyszło na jaw, że wysokość świadczenia ma być inna niż jest wpłacana w rzeczywistości. Nie są to dobre wiadomości dla najstarszych Polaków.

Emerytura i każde wiadomości o niej sprawiają, że najstarsi członkowie pokolenia przeżywają prawdziwe emocje. Zgodnie z obietnicami polskich polityków, świadczenia emerytalne miały wzrosnąć, a także miała pojawić się trzynasta emerytura, wypłacona na początku kwietnia. Niestety, ostatnie doniesienia sprawiają, że Polacy aż łapią się za głowę. 

Emerytura z kruczkiem prawnym

Okazuje się, że nie każdy skorzysta z obiecanej "trzynastki". Dodatkowa emerytura, która ma zostać wypłacona wszystkim w sześciu transzach w kwietniu, może nie ucieszyć wszystkich. Właśnie wyszło na jaw, że jest jedna grupa społeczna, która otrzyma "trzynastkę" w innej kwocie niż była obiecana przez polityków. 

Wysokość świadczenia dla tych osób zostanie obniżona, a to za sprawą kruczka prawnego, o istnieniu którego nikt nie zdawał sobie sprawy. Kto w takim razie spotka się z niższą wypłatą dodatkowego świadczenia emerytalnego?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emerytura będzie niższa. Do kogo trafi pomniejszone świadczenie?

Świadczenia z tytuły dodatkowej emerytury nie trafią do wszystkich. Zgodnie z projektem ustawy "trzynastka", czyli dodatkowe pieniądze mogą trafić do emerytów i rencistów tylko raz. Wynika z tego, że dodatkowe pieniądze stracą osoby, które pobierają rentę rodzinną. W przypadku, kiedy dwie osoby pobierają pieniądze z tytuły renty rodzinnej, jedna "trzynastka" zostanie podzielona pomiędzy obie osoby.

Dzisiaj grzeje: 1. Robiła zdjęcie, gdy doszło do tragedii. Turystka straciła życie, wszystko się nagrało

2. Z ostatniej chwili: NFZ i resort zdrowia wydały oficjalne komunikaty ws. 2019-nCoV. Każdy Polak musi je poznać

Zgodnie z przepisami, trzynasta emerytura nie trafi także do osób, które otrzymają ostatnią wypłatę renty 31 marca, a także ci, którzy mają zawieszoną wypłatę emerytury. Emerytura kolejny raz za sprawą kruczków prawnych stała się przedmiotem debaty publicznej, który wywołuje wiele emocji. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Tragiczna, wstrząsająca śmierć. Na profilu uwielbianej gwiazdy Polsatu pojawiła się dramatyczna wiadomość
  4. Niepokojące doniesienia o córce Agaty Dudy. Chodzi o jej zdrowie, nie tylko nałóg je niszczy
  5. IMGW pilnie ogłosiło żółty alarm dla 3 województw. Nagle stanie się niebezpiecznie, konieczna maksymalna ostrożność
     

źródło: fakt 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News