Emeryci zostali oszukani? Oburzające plany na obniżenie emerytur

Emeryci zostali oszukani? Oburzające plany na obniżenie emerytur Źródło: .

Emerytura zgodnie z planami miałaby zostać obniżona. Doniesienia, które się pojawiły sprawiają, że emeryci aż gotują się ze złości. Okazuje się, że mogli zostać oszukani. Jaka jest w końcu prawda dotycząca świadczeń emerytalnych?

Emerytura wzbudza tyle emocji, że kolejne doniesienia o niej wydają się być podawane na złość wszystkim, którzy mieliby to świadczenie otrzymać. Politycy robią co mogą, by starzejące się społeczeństwo, przychylnym okiem patrzyło na ich działania. Czyżby emeryci kolejny raz padli ofiarą oszustwa?

Najnowsze doniesienia: Emerytura ma zostać obniżona

Ostatnio można było się dowiedzieć, że emerytura zostanie obniżona. Mniejsze świadczenia miałby być wypłacane osobom, które posiadają mniejszą ilość potomstwa. Pomysł, który pojawił się w mediach nie przypadł do gustu emerytom, którzy oczekują sprawiedliwego wypłacania świadczeń emerytalnych. 

- Im masz więcej dzieci, tym dostaniesz większą emeryturę. I odwrotnie - nie masz dzieci, na starość dostaniesz grosze - informowała na początku tygodnia Gazeta Wyborcza, podkreślając, że taki plan miałby uratować rosnącą dziurę w budżecie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie dziwi fakt, że po takich doniesieniach wiele emerytów się oburzyło i stwierdziło, że zaproponowany pomysł nie ma nic wspólnego z ich pracą, którą wykonywali przez całe życie. Głos w sprawie postanowiło zabrać ministerstwo, by raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Emerytura nie zmieni się w zależności od liczby posiadanego potomstwa

- Informujemy, że ministerstwo nie pracuje nad projektem powiązania wysokości emerytury z liczbą dzieci - zdementowało wszelkie plotki Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Policjanci zabrali autostopowicza z pobocza. Chwilę później na jaw wyszła niewiarygodna prawda, trafił za kraty
2. Nie udało się, choroba jednak postawiła na swoim i odebrała życie. Media przekazały smutne informacje o śmierci polskiego muzyka

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie dodało nic więcej. Emeryci mogą więc być spokojni. Wiadomości, które pojawiły się na początku tego tygodnia w mediach nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Na szczęście emerytura nie będzie zależała od liczby dzieci. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Albo przyjdziesz do lekarza, albo zapłacisz. Dyscyplinująca kara dla pacjentów ma poprawić sytuację służby zdrowia
  3. Tragedia, po której ciężko się pozbierać. Mama powiesiła swojego 3-letniego synka, potem dokonała kolejnej strasznej rzeczy
  4. Świat emerytów wywróci się do góry nogami. Kolosalne zmiany, jest najnowszy projekt
  5. Dopiero dwa lata po śmierci Mackiewicza jego żona dokonała odkrycia. Trafiła na "ostatnią wolę" męża, o której nikt nie miał pojęcia

źródło: moneypl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News