Nie bierzesz udziału w nowym programie? Tracisz tysiąc złotych rocznie

Nie bierzesz udziału w nowym programie? Tracisz tysiąc złotych rocznie Źródło: .

Emerytura każdego dnia może sprawić, że Polacy będą się zastanawiać nad swoją przyszłością. Plany polityków dotyczące wypłacania świadczeń emerytalnych zmieniają się co kadencję. Okazuje się, że jest możliwość wzięcia udziału w nowym programie, który sprawi, że na naszym koncie pojawi się o tysiąc złotych więcej.

Emerytura budzi tyle emocji w Polakach, że każda pojawiająca się informacja na jej temat jest na wagę złota. Jak wiadomo, emerytura ma być wyższa, więc ci, którzy dziś otrzymują najniższe ze świadczeń emerytalnych, mogą liczyć na większe pieniądze. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że można zapisać się do programy, dzięki któremu otrzymamy około tysiąca złotych więcej w skali całego roku. 

Emerytura nie będzie jedynym źródłem utrzymania

- PPK to powszechny program systematycznego oszczędzania z przeznaczeniem na zaspokojenie potrzeb finansowych po osiągnięciu 60. roku życia. Środki gromadzone w ramach PPK będą środkami prywatnymi - czytamy na temat nowego programu na stronie ubezpieczyciela.

PPK czyli Pracowniczy Plan Kapitałowy to kolejna możliwość na to, by otrzymać dodatkowe pieniądze. Każdy, to nie zgłosił się do tego programu, może zrobić to w każdej chwili. Wystarczy złożyć u pracodawcy wniosek o przywrócenie do PPK, wzór takiego wniosku można znaleźć w sieci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ile pieniędzy można otrzymać będąc objętym Pracowniczym Planem Kapitałowym? W skali roku jest to ponad tysiąc złotych przy pensji 4 tys. złotych brutto, zgodnie z obliczeniami wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Bartosza Marczuka.

Emerytura i PPK kiedy będą wypłacane?

Dzisiaj grzeje: 1. Michał Wiśniewski pokazał zdjęcie z ojcem, który popełnił samobójstwo. Byli niemal identyczni
2. Mama Zenka Martyniuka niespodziewanie złapała za mikrofon na antenie TVP. Niezwykłe wydarzenia na scenie

O środki z funduszu emerytalnego będzie można się ubiegać, kiedy zostanie przekroczony wiek emerytalny, ta zasada nie dotyczy jednak PPK, które zostaje wypłacone po osiągnięciu 60. roku życia, będzie to 25% całej sumy, chyba, że uczestnik programu złoży wniosek o wypłatę tej części pieniędzy w systemie ratalnym. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”
  2. Nie żyje znakomity polski dziennikarz sportowy. Pracował przez niemal 30 lat
  3. Świąteczne zdjęcie Basi Kurdej-Szatan rozkłada na łopatki. Jej twarz uległa dziwnym zmianom
  4. Wielkie nieszczęście w programie Dowbor. Sceny na cmentarzu powaliły na kolana
  5. Wiśniewski nagle przerwał piosenkę na żywo. Powiedział Martyniukowi w twarz kilka słów prawdy

źródło: moneypl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News