Przejście na emeryturę nawet kilkanaście lat wcześniej niż obecnie? Polacy zacierają ręce

Przejście na emeryturę nawet kilkanaście lat wcześniej niż obecnie? Polacy zacierają ręce Źródło: .

Emerytura to dla wielu upragniony odpoczynek po wielu latach ciężkiej pracy. Jest szansa, że już wkrótce będzie przychodziła o wiele prędzej. Pojawił się nowy pomysł dotyczący wieku emerytalnego. Niektórzy ekonomiści nie są zachwyceni, ale Polacy wręcz przeciwnie.

Emerytura to marzenie niejednego ciężko pracującego Polaka. Czas, aby poświęcić się swoim hobby oraz rodzinie, a także odpocząć od zamieszania w miejscu pracy. Niestety często ma to niewiele wspólnego z rzeczywistością. Niektórzy, gdy przechodzą na emeryturę, są już tak schorowani, że nie mogą się w ogóle nią cieszyć. Miałby temu zapobiec nowy pomysł prezydenta Andrzeja Dudy, który o reelekcję planuje walczyć głosami stałego elektoratu Prawa i Sprawiedliwości - seniorów.

Emerytura to najdroższa obietnica, na jaką stać prezydenta

Oficjalne dane ZUS mówią, że za mniej więcej czterdzieści lat wypłacane emerytury będą wynosiły równowartość 25 proc. przeciętnego wynagrodzenia, ale to nie zniechęca większości polityków do szafowania obietnicami w tym zakresie. Wyjątkiem w tym przypadku nie jest również prezydent Andrzej Duda.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zgodnie z ustaleniami "Rzeczpospolitej", zamierza on bowiem wrócić do projektu z 2015 roku. Mówił on o tak zwanych emeryturach stażowych. Zgodnie z jego postulatami, na emeryturę mogliby przejść wszyscy, którzy przepracowali od 35 do 40 lat. Ta pierwsza liczba dotyczyłaby kobiet, a druga mężczyzn.

To tylko część obietnic, które Andrzej Duda prezentował w wyborach cztery lata temu. Poza tym mówił Polakom, że chce dążyć do obniżenia wieku emerytalnego, możliwości kontynuowania pracy po jego osiągnięciu oraz do wprowadzenia kryterium stażu pracy dla emerytów.

Obietnice Andrzeja Dudy podobają się związkowcom

Te propozycje bardzo przypadły do gustu związkowcom - NSZZ "Solidarność" domaga się podobnego rozwiązania od lat. Rada Dialogu Społecznego otrzymała również informację od pracodawców o tym, że są skłonni rozmawiać o tego typu zmianach.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż porzucił ją, gdy była w 36. tygodniu ciąży. Otworzyła piekarnik w ich wspólnym domu i zamarła
2. Media obiegły wiadomości o nagłej śmierci. Nie żyje uwielbiany dziennikarz, miał zaledwie 51 lat

Cztery lata temu Andrzejowi Dudzie nie udało się zrealizować swoich obietnic. Zadecydował o tym rząd, który stwierdził, że w budżecie nie ma miejsce na kolejne tak wielkie obciążenie. 

- W budżecie nie ma pieniędzy na realizację tego postulatu - powiedział w 2016 roku na ten temat wiceminister pracy Stanisław Szwed.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dagmara z "Królowych Życia" zostanie gwiazdą "Rancza"? Jednym zdjęciem zelektryzowała fanów
  2. Edyta Górniak tuż przed finałem Eurowizji Junior wysłała do Viki Gabor jednoznaczną wiadomość. Gwiazda postawiła sprawę jasno
  3. Największy gwiazdor "Tańca z gwiazdami" zostanie tatą! Radosną nowinę przekazał wzruszającym zdjęciem
  4. Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają
  5. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła

źródło: gazeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News