W przyszłym roku przechodzisz na emeryturę? Koniecznie sprawdź, w których miesiącach podjąć decyzję, aby otrzymać dodatkowe 1000 złotych

W przyszłym roku przechodzisz na emeryturę? Koniecznie sprawdź, w których miesiącach podjąć decyzję, aby otrzymać dodatkowe 1000 złotych Źródło: pieniądze

Emerytura to zawsze gorący temat w naszym kraju. Polacy domagają się wprowadzenia zmian, a rząd ciągle przekonuje o podwyższeniu tych wypłat. Wygląda na to, że jeżeli w 2020 roku emeryci będą się spieszyli, dostaną dodatkowe pieniądze.

Emerytura to temat ciągle gorący. Przede wszystkim dlatego, że jest to niezbędny element godnego życia seniorów. Z roku na rok, produkty są coraz droższe, a co gorsza, stale rosną ceny leków. To właśnie dlatego, emeryci potrzebują dodatkowych pieniędzy. 

Morawiecki zdradza termin wypłacania trzynastek

Nad dylematem, czy pracować, czy przejść na emeryturę głowi się teraz tysiące seniorów, którzy już są blisko osiągnięcia wieku emerytalnego. Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie w dla radia RMF FM zdradził, że chciałby, by wypłata trzynastek ruszyła w kwietniu 2020 r. Przypomnijmy tylko, że ma ona wynosić aż 1200 zł. Termin, kiedy ruszy wypłata tych świadczeń jest bardzo istotny. osoby, które nadal pracują, ale zbliżają się do wieku emerytalnego, mogą podjąć decyzję, czy dalej pracować. Deklaracje Morawieckiego mogą pomóc podjąć tę trudną decyzję.

.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emerytura będzie teraz o wiele wyższa

Obecnie wiek emerytalny w Polsce wynosi 60 lat dla kobiet, natomiast dla mężczyzn 65 lat. Trzynasta emerytura kusi swoją wysokości nie tylko osoby, które już są na emeryturze. Obiecuje się, że będzie ona wynosiła aż 1200 zł, jak obiecuje rząd.

– Byłaby to jednak realna pomoc, zwłaszcza dla osób z najniższymi świadczeniami. I to im państwo w pierwszej kolejności powinno pomóc – wypowiada się dr Antoni Kolek.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż porzucił ją, gdy była w 36. tygodniu ciąży. Otworzyła piekarnik w ich wspólnym domu i zamarła
2. Media obiegły wiadomości o nagłej śmierci. Nie żyje uwielbiany dziennikarz, miał zaledwie 51 lat

– Dlatego warto rozważyć przejście na emeryturę właśnie w pierwszych miesiącach nowego roku, tak by nie stracić już na starcie dodatkowych 1200 zł brutto – mówi dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dagmara z "Królowych Życia" zostanie gwiazdą "Rancza"? Jednym zdjęciem zelektryzowała fanów
  2. Syn Katarzyny Dowbor jest zaniepokojony. Chodzi o jego małe córki
  3. Największy gwiazdor "Tańca z gwiazdami" zostanie tatą! Radosną nowinę przekazał wzruszającym zdjęciem
  4. Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają
  5. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła

źródło: FAKT

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News