Stało się, 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. Wiadomo, kto nie dostanie pieniędzy

Stało się, 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. Wiadomo, kto nie dostanie pieniędzy Źródło: pixabay BeatriceBB

Emerytura dodatkowa, tzw. trzynastka, miała trafić do polskich seniorów na początku kwietnia. Już wiadomo, kto nie otrzyma pieniędzy. Zapadła ostateczna decyzja.

Emerytura miała trafić na konta seniorów już na początku przyszłego miesiąca. "Trzynastki" stały się gorącym tematem, który rozgrzewał do czerwoności wszystkich, których to dotyczyło. Dziś pojawiły się wiadomości, że nie wszyscy otrzymają pieniądze. Okazuje się, że decyzja już zapadła. 

13. emerytura nie dla wszystkich 

"Trzynastka" zgodnie z zapowiedziami polityków trafi do Polaków już na początku kwietnia. W tym roku seniorzy mogą liczyć na to, że na ich koncie wraz z kwietniową emeryturą zostanie wpłacone dodatkowe 1200 złotych brutto, co na rękę ma wynieść 1000 złotych. Osoby, które mają prawo do 13. emerytury, nie musiały składać żadnego wniosku, by otrzymać dodatkowe pieniądze. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Już na początku pracy nad projektem okazało się, że do wielu osób dodatkowa emerytura nie trafi. Zgodnie z ustawą "trzynastka" będzie mogła zostać wypłacona tylko dla seniorów, którzy mają przyznane świadczenia emerytalne lub rentowe do 31.03 bieżącego roku. Zapis ten spowodował, że wiele osób nie będzie mogło skorzystać z dodatkowego świadczenia. 

Trzynasta emerytura - do kogo nie trafi? 

Wiadomo już, że osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji, osoby otrzymujące świadczenie 500 plus dla osób niepełnosprawnych, ale nie posiadają prawa do renty i emerytury, nie otrzymają "trzynastki". Na liście znaleźli się także bliscy zmarłych, którzy mieli przyznane prawo do wypłaty dodatkowej emerytury. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy kochali go za kultowe seriale TVP i TVN. Niestety, nie żyje znakomity aktor, miał zaledwie 46 lat

2. Informacje o kolejnych ograniczeniach. Nowe zasady od jutra, nie pójdziemy już na spacer?

Zgodnie z zapisami w ustawie, która znowu pojawiła się w Sejmie, "trzynastki" nie otrzymają także sędziowie i prokuratorzy, którzy znajdują się w stanie spoczynku, ponieważ z prawnego punktu widzenia nie są ani emerytami ani rencistami. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szczepionka na koronawirusa jeszcze nie powstała. Mimo to przewodnicząca STOP NOP już przed nią ostrzega
  2. Justyna Kowalczyk potajemnie wyszła za mąż? W internecie aż huczy od spekulacji (ZDJĘCIE)
  3. Małgorzata Rozenek pokazała zdjęcie z łóżka. Ma problem, każda matka będzie jej współczuć
  4. Jurek Owsiak ujawnił kulisy współpracy z ministerstwem. Polacy się wściekną
  5. Już się zaczęło, żółte alarmy na terenie całej Polski. Zagrożenie zdrowia i życia
  6. Jednak będą zakazy. Mają dotyczyć sklepów

źródło: pomorska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News