Nie będzie podwyżek emerytur?! Złe wiadomości dla seniorów

Nie będzie podwyżek emerytur?! Złe wiadomości dla seniorów Źródło: Pixabay / anaterate

Emerytura, wbrew zapowiedziom, może wcale nie wzrosnąć. Rząd ma poważny problem z dopięciem budżetu, będzie musiał wycofać się z części obietnic wyborczych. Oznacza to złe wiadomości dla milionów polskich seniorów.

Emerytura jednak może nie być podwyższona. Rząd Prawa i Sprawiedliwości obiecał milionom polskich emerytów podwyżkę świadczenia. Mieli dostać minimum 70 złotych brutto więcej. Okazuje się jednak, że podwyżki mogą nie zobaczyć wcale.

Emerytura, mimo obietnic, może wcale nie wzrosnąć 

Przed wyborami padły jasne deklaracje skierowane w stronę najstarszej części społeczeństwa. Obiecano podwyżkę świadczeń emerytom i rencistom, bez względu na coroczną waloryzację w marcu, która zależna jest od inflacji i wzrostu płac. 

- Zmodyfikujemy system waloryzacji najniższych emerytur i rent. Emeryci i renciści o najniższych świadczeniach otrzymają waloryzację kwotową, żeby rosły jak najszybciej najniższe świadczenia. Minimalna coroczna procentowa waloryzacja emerytur i rent nie może być niższa niż 70 zł – taki zapis można znaleźć w przedwyborczym programie partii rządzącej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Emerytura przejdzie w marcu standardową procedurę waloryzacji, lecz podwyżka nie jest planowana?

Teraz jednak okazuję się, że podwyżka ta nie mieści się w budżecie. W oświadczeniu przysłanym do "Gazety Wyborczej" przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej możemy przeczytać, że waloryzacja emerytur 2020 rok jest zaplanowana według obecnych zasad, a więc tylko na podstawie inflacji i wzrostu płac.

Dzisiaj grzeje: 1. Zgwałcona 13-latka trafiła do szpitala. Kiedy wróciła do domu, czekał na nią list. Wolałaby go nigdy nie dostać

2. Dziecko przyszło na świat bez nosa, oczu i większości czaszki. Niestety, po porodzie wydarzyła się najgorsza rzecz

Oznacza to, że w najbliższym roku emeryci najprawdopodobniej nie zobaczą w portfelach obiecanej podwyżki. Przy standardowej procedurze waloryzacji w kieszeniach emerytów może pojawić się ok. 40 złotych więcej, a nie obiecane 70 zł. To nie jedyne problemy PiS w kwestii dopięcia budżetu. Nie mieszczą się w nim również zgodnie z doniesieniami medialnymi zapowiadane podwyżki zasiłku pielęgnacyjnego oraz obiecane, stałe "trzynastki", czyli dodatkowe świadczenia wypłacane emerytom.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emeryci dostaną mniej niż zapowiadano. Mogą POŻEGNAĆ SIĘ z podwyżką emerytur
  2. Legendarna polska aktorka rzuciła karierę dla miłości. Później zginęła w TRAGICZNYM wypadku
  3. Wszyscy myśleli, że paskudny zapach dochodzi z kanalizacji. Wtedy po 15 latach weszli do mieszkania babci i odkryli straszną prawdę
  4. Kobieta nie mogła zajść w ciążę, poszła po pomoc do lekarki. Usłyszała tak potworne słowa, że do dzisiaj nie może się pozbierać
  5. Mama z przyjacielem zmasakrowała 8-miesięczną córeczkę. Leżała w kałuży krwi, kiedy pielęgniarka ją zobaczyła, zemdlała z przerażenia

źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News