Już nie tylko 13. i 14. emerytura? Zaskakująca zapowiedź ws. kolejnego dodatku

Już nie tylko 13. i 14. emerytura? Zaskakująca zapowiedź ws. kolejnego dodatku

Trzynasta emerytura była jedną ze sztandarowych obietnic Prawa i Sprawiedliwości. Wraz ze zbliżającą się kampanią w wyborach prezydenckich, zapowiedziano kolejne świadczenia dla emerytów.

Emerytura w Polsce to temat drażliwy głównie z powodu jej wysokości. Wielu emerytom nie wystarcza pieniędzy do końca miesiąca, czy na leki, przez co rodzina musi ich wspierać finansowo. Remedium na to miało być trzynaste świadczenie, ale nie rozwiązało ono w zupełności problemu. Zapowiadają się kolejne świadczenia dla emerytów.

Trzynasta emerytura to nie koniec. Zapowiadają się kolejne świadczenia

We wtorek Andrzej Duda podpisał ustawę o świadczenie dla emerytów i rencistów. Trzynastka będzie wypłacana teraz również w przyszłych latach. To jednak nie koniec, bowiem we wtorek rząd obradował nad czternastym świadczeniem w roku. Prezydent skomentował trwające obrady.

- Jeżeli ta ustawa trafi do mnie, a wierzę w to głęboko, że trafi, możecie państwo być spokojni, że także i to świadczenie zostanie podpisane - zapowiedział Andrzej Duda.

To jednak nie koniec, prezydent zapowiedział, że trzynastka to dopiero początek. Czternastka ma być kolejnym krokiem, ale raczej nie ostatnim. Jego słowa poważnie zaskoczyły emerytów, Andrzej Duda stwierdził, że liczy także na podniesienie kwot regularnej emerytury.

Prezydent o kolejnych świadczeniach emerytalnych

- Cieszę się, że w zeszłym roku, w tym roku i dalej - wierzę w to głęboko - w kolejnych latach te wsparcia będą. Mam nadzieję, że będzie czternasta, daj Boże potem piętnasta emerytura - mówił prezydent. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trzynastki mają mieć wartość emerytury minimalnej w danym roku. Nie wiadomo jakie kwoty są planowane w kwestii czternastek, czy dopiero wspominanych przez prezydenta piętnastek. 

Dzisiaj grzeje: 1. Smutek i żal. Nie żyje ukochana legendarna aktorka
2. Mąż Ilony Felicjańskiej upokorzył ją. Opublikował w sieci jej nagie zdjęcia

Dziesięć lat wypłacania trzynastek ma obciążyć budżet o kwotę 137 milionów złotych. Opozycja ma spore wątpliwości w kwestii metod finansowania dodatkowych świadczeń, które wypłacane są z Funduszu Solidarnościowego ze składek pracujących. To wciąż za mało i pieniądze na następne świadczenia mają być pożyczone.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Korzystnie wpływa na wzrok, poprawia funkcjonowanie serca oraz nadaje skórze złocisty kolor. Znajdziesz ją w każdym sklepie
  2. Wielkie wyróżnienie dla Łukasza Piszczka. Otrzymał je na specjalnych zasadach
  3. Wielka gwiazda zniknęła 10 lat temu. Wyjawiła porażający powód, była gwałcona i trzymana w niewoli
  4. Lekarze otworzyli brzuch kobiety w ciąży. Od razu zrozumieli, że dziecka tam nie ma, szybko zaczęli działać
  5. Kinga Rusin nagle zniknęła. Wszyscy zastanawiają się gdzie jest
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Źródło: Gazeta PL

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News