Emerytura w wieku 69
.
Aneta Wasilewska - 25 Października 2019

Złe wieści dla seniorów. Emerytura czeka ich dopiero w wieku 69 lat

Emerytura znalazła się w obszarze badań ekspertów. Nie mają oni dobrych wiadomości dla najstarszej części pokolenia. Najprawdopodobniej wiek emerytalny znowu się podniesie i Polacy będą musieli pracować jeszcze dłużej.

Emerytura w wieku 69 lat, tak eksperci przewidują przyszłość dla polskich seniorów. Pracować będą dłużej, a obiecywane obniżenie wieku emerytalnego to według nich tylko mrzonki.

Pod lupą ekspertów znalazła się emerytura Polaków

dowód osobistyMasz stary dowód w formie książeczki? Możesz dzięki niemu dostać wyższą emeryturęCzytaj dalej

Dzisiaj starsze pokolenie może przejść na emeryturę w różnym wieku,, w zależności od płci. Panie mogą się zdecydować na ten krok po przekroczeniu 60. roku życia, a panowie 65. Ze względu na dane demograficzne dotyczące Polski, eksperci przewidują, że będzie musiał się zmienić wiek emerytalny.

Od jakiegoś czasu w kraju przeważa społeczeństwo starsze. Ludzie żyją coraz dłużej, a co za tym idzie, dłużej są zdolni do pracy.

- Systematyczne powiązanie wieku emerytalnego ze wzrostem średniej długości życia będzie pozytywnym podejściem reformującym. Wiek emerytalny po 2030 roku można podnieść w taki sposób, aby stosunek czasu przejścia na emeryturę do lat składkowych pozostał mniej więcej stabilny - można przeczytać w raporcie Bundesbank.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

WillaZdjęcia wnętrza domu Beaty Kozidrak w sieci, Górniak może jej pozazdrościć. Niewyobrażalne luksusy, ostatnia fotka powala na kolanaCzytaj dalej

Jest jedno pocieszenie dla wszystkich osób, które w najbliższych latach chciałby przejść na emeryturę. Zgodnie z prognozami, emerytura w wieku 69 lat będzie dotyczyć osób, które dopiero rozpoczynają pracę zawodową.

- Emerytura w wieku 69 lat będzie dotyczyć dopiero osób urodzonych po 2001 roku, a więc 69-latkowie mający prawo przejść na emeryturę pojawią się w 2070 roku - brzmią słowa otuchy od twórców raportu.

Dzisiaj grzeje:

1. Gdy na weselu goście zobaczyli tort, złapali się za głowy. Rodzice zasłaniali dzieciom oczy, to był koszmar

2. Dziecko przyszło na świat bez nosa, oczu i większości czaszki. Niestety, po porodzie wydarzyła się najgorsza rzecz

"Winą" za podwyższenie wieku emerytalnego Bundesbank obarcza rozwój technologii i medycyny. To dzięki nim ludzie żyją dłużej, a dłuższe życie, oznacza także dłuższą pracę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Masz meble jeszcze z PRL? Pod żadnym pozorem ich nie wyrzucaj, mogą być warte FORTUNĘ
  3. Prezent ślubny czekał na otwarcie aż 9 lat! Młoda para prawie zemdlała, gdy w końcu zajrzeli do środka
  4. Wszyscy rozsmakują się w kotletach schabowych z niespodziewanym dodatkiem. Mała rzecz, a tworzy najsmaczniejsze danie
  5. Ważne ostrzeżenie na Wszystkich Świętych. Wielu Polaków nie będzie zadowolonych
  6. Mama z przyjacielem zmasakrowała 8-miesięczną córeczkę. Leżała w kałuży krwi, kiedy pielęgniarka ją zobaczyła, zemdlała z przerażenia

Beata Szydło skrywa wiele sekretów.Wielkie zamieszanie wokół synów Beaty Szydło, a co dzieje się z jej mężem? Tajemnice rodzinne, o których była premier wolałaby milczećCzytaj dalej

źródło: se

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News