Emerytura trzynastka
Unsplash/Cristian Newman
Konrad Karpiuk - 24 Grudnia 2019

Rozstrzygnęły się losy 13. emerytury. Polscy seniorzy porażeni wiadomością na godziny przed wigilijną wierzeczą

Trzynasta emerytura była niedawno szeroko dyskutowana w Sejmie. Ostatnia jej wypłata była na początku tego roku, ale wciąż nie było w stu procentach wiadomo, czy pozostanie na kolejne lata. Teraz jej los jest już przesądzony.

Trzynasta emerytura wpłynęła na konta emerytów na początku 2019 roku. Jedną ze sztandarowych obietnic Prawa i Sprawiedliwości przed ostatnimi wyborami było zapewnienie trzynastego świadczenia w następnych latach. Gdy partia po raz drugi osiągnęła większość w wyborach, nadeszła chwila do weryfikacji obietnic.

Emerytura plus przesądzona. Emeryci dowiedzieli się o tym tuż przed świętami

Dzisiaj za pośrednictwem Twittera Ministerstwa Rodziny, minister Marlena Maciąg przekazała komunikat skierowany do wszystkich emerytów, a także do rencistów. Jak się okazuje, w przedświątecznych obradach został przyjęty przez Radę Ministrów projekt trzynastych świadczeń emerytalnych wypłacanych w kolejnych latach. Oznacza to, że od przyszłego roku każdy emeryt i rencista otrzyma świadczenie, którego wysokość będzie zależna od najniższego świadczenia.

Witold Pyrkosz w "M jak miłość"Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Ujawniono największą tajemnicę Pyrkosza w "M jak miłość"Czytaj dalej

Świadczenie "trzynastek" ma objąć około 9 milionów obywateli, którym przysługuje świadczenie emerytalne. Jak zapowiedziała minister Marlena Maciąg, w 2020 roku, kwota trzynastego świadczenia ma wynieść 1200 złotych.

Co trzeba zrobić aby otrzymać trzynaste świadczenie?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ZagadkaBanalne zagadki, które dla większości są zbyt trudne. Z numerem 7 wszyscy mają problemCzytaj dalej

W przeciwieństwie do świadczenia takiego jak "500 plus", aby otrzymać trzynaste świadczenie z minimalną emeryturą nie trzeba składać ani wniosków, ani zaświadczeń. Wszystko zostało zrobione za emerytów, pieniądze będą wypłacane z urzędu, więc w styczniu osoby objęte świadczeniami emerytalnymi otrzymają swoją "trzynastkę".

Dzisiaj grzeje:

1. Przez 500 plus zabrakło pieniędzy. Od stycznia zabiorą im pieniądze, a to pewnie nie koniec
2. Obława policji tuż przed Wigilią. Niebezpieczeństwo jest realne, dwóch niebezpiecznych bandytów na wolności

- Chcemy, aby w naszych działaniach na rzecz poprawy jakości życia korzystały nie tylko rodziny z dziećmi, ale również seniorzy. W 2019 roku wypłaciliśmy pierwszy raz Emeryturę Plus. Cieszę się, że mogę przed zbliżającymi się świętami podzielić się z Państwem tą dobrą informacją. Szanowni seniorzy, życzę wszystkim wesołych świąt w rodzinnym gronie - mówiła minister Maciąg w nagraniu dna Twitterze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zatrzymali go i wlepili mandat w wysokości 4 tys. złotych. Powód był poważny
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Tragiczne wydarzenia w życiu Kipiel-Sztuki. Halinka z "Kiepskich" trzykrotnie przeżyła koszmar
  4. Kultowy polski reżyser zmarł w Wigilię w wieku 61-lat. Choroba, z którą przegrał, może dotknąć każdego mężczyznę
  5. Bohdan Smoleń nie żyje już od 3 lat. Mało kto wie, jak bolesne słowa wypowiedział nad jego trumną Zenon Laskowik

ZagadkaBanalne zagadki, które dla większości są zbyt trudne. Z numerem 7 wszyscy mają problemCzytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News