emerytura wielkie zmiany
Pixabay pasja1000
Joanna Szwalikowska - 24 Listopada 2020

Wielkie zmiany dla emerytów już od 1 grudnia. ZUS może zmniejszyć lub zawiesić wypłaty

Od 1 grudnia ogromne zmiany w emeryturach oraz rentach. Polacy powinni się przygotować. Mowa o wszystkich seniorach, którzy dorabiają do swojego świadczenia. W przypadku, gdy beneficjenci przekroczą próg ustalony przez ZUS, ich mogą one zostać pomniejszone lub całkowicie zatrzymane. Jest jednak dobra wiadomość, progi limitów zostaną zmienione.

Co każdy kwartał Zakład Ubezpieczeń Społecznych dokonuje aktualizacji limitów ważnych dla seniorów. Dotyczą one wszystkich osób, które pobierają emerytury oraz renty, a także dorabiają do swoich świadczeń. Pracujący beneficjenci w przypadku przekroczenia progu, mogą otrzymać obniżoną emeryturę, a nawet ją stracić. Już 1 grudnia w życie wejdą jednak korzystne zmiany.

W środku nocy Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne wiadomości. Pogrążył się w żałobieW środku nocy Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne wiadomości. Pogrążył się w żałobieCzytaj dalej

Ogromne zmiany w emeryturach oraz rentach. Seniorzy będą zadowoleni

Choć epidemia koronawirusa nadal szaleje w kraju, a wiele branż zmaga się z ogromnym kryzysem, ZUS ogłosił dobrą wiadomość dla emerytów oraz rencistów. Seniorzy są grupą, która w bardzo dużym stopniu odczuwa negatywne skutki sytuacji epidemicznej w kraju, dlatego wiele osób ucieszą najnowsze wieści.

- Od 1 grudnia br. zostają podwyższone limity zarobków, po osiągnięciu których Zakład Ubezpieczeń Społecznych może obniżyć lub wstrzymać wypłatę świadczenia - poinformował Super Express.

Każdy emeryt oraz rencista ma prawo do tego, by pobierać świadczenia i jednocześnie zarabiać dodatkowe pieniądze. To szczególnie ważne w przypadku, kiedy emerytura jest zdecydowanie zbyt niska, by móc godnie żyć. Wiele osób musi jednak bardzo pilnować się, aby pensja nie była wyższa niż limit ustalony z góry przez ZUS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

W przypadku gdy przekroczymy limit, nasza emerytura może zostać pomniejszona, a nawet zupełnie zawieszona. Już od 1 grudnia będziemy mogli dorobić sobie nieco więcej niż do tej pory, a dokładniej o 101 zł brutto bez obaw o to, że utracimy nasze świadczenie.

Do końca listopada bieżącego roku emeryci oraz renciści, którzy nie osiągnęli jeszcze wieku emerytalnego, będą mogli otrzymać pensję w wysokości 3517,20 zł brutto miesięcznie. Do tego progu nie mamy powodów do zmartwień o to, że nasze świadczenie zostanie pomniejszone.

Od 1 grudnia jednak limit zwiększy się do 3618,30 zł brutto miesięcznie. W momencie kiedy jednak przekroczymy ten próg, Zakład Ubezpieczeń Społecznych podejmie decyzję o tym, by zmniejszyć wypłacane świadczenie.

Po przekroczeniu drugiego progu ZUS decyduje się na zawieszenie wypłaty świadczenia. Obecnie limit wynosi 6531,90 zł. Od 1 grudnia kwota ta ulegnie zmianie i wzrośnie do 6719,70 zł. Nowe stawki pozostaną obowiązujące przez najbliższe trzy miesiące, czyli grudzień, styczeń oraz luty.

Dzisiaj grzeje:

  1. Rodzice wypisali swoje dzieci z religii. Zdenerwowany ksiądz natychmiast napisał do nich list, można się wściec
  2. Mama Zenka Martyniuka przerwała milczenie. Ujawniła szczegóły z przeszłości syna. Niewielu miało pojęcie, jak wyglądało dzieciństwo muzyka
  3. Minister zdrowia ujawnił, co czeka Polaków w styczniu. Będą musieli podjąć decyzję, wszystko poszło na żywo

1 marca 2021 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych podejmie z kolei decyzję o ustaleniu nowych kwot. Emeryci oraz renciści mogą dorabiać sobie do świadczenia bez ograniczeń, gdy:

- dostajesz emeryturę i masz więcej niż 60 lat (kobieta) albo 65 lat (mężczyzna),- pobierasz rentę dla inwalidów wojennych albo inwalidów wojskowych, których niezdolność do pracy związana jest ze służbą wojskową,- dostajesz rentę rodzinną, która przysługuje po osobie uprawnionej do renty dla inwalidów wojennych lub rentę rodzinną po żołnierzu, którego śmierć ma związek ze służbą wojskową,- pobierasz rentę rodzinną, której kwota jest wyższa od Twojej emerytury z tytułu osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego - przypomina ZUS.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Wiemy, ile koronawirus utrzymuje się na banknotach. Przeprowadzono nowe badania
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Kolosalny błąd w liczeniu zakażonych w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało prawidłową liczbę
  4. Pacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitala
  5. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje trzech księży, wszyscy zmarli w niedzielę
  6. Najlepszy możliwy przepis na surówkę z kapusty pekińskiej. Idealny dodatek do dań
  7. Środki dla rolników rozdzielono pospiesznie. Teraz okazuje się, że w USA pieniądze w dużej mierze trafiły do oszustów
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News