Emeryci mogą zyskać dodatkowo nawet 6000 złotych. Co należy zrobić?

Emeryci mogą zyskać dodatkowo nawet 6000 złotych. Co należy zrobić? Źródło: Pixabay Frantisek_Krejci

Emerytura może być znacząco wyższa. Na niektórych świadczeniobiorców czeka dodatkowo nawet 6000 zł. W nowej wersji tarczy antykryzysowej znalazły się zapisy, które pomogą seniorom w uzyskaniu dodatkowych dochodów. To rozwiązanie nie jest jednak dostępne dla wszystkich. Mogą skorzystać z niego tylko niektórzy emeryci. Wiemy, co zrobić, żeby dostać pieniądze.

Tarcza antykryzysowa opracowana przez rząd przyniosła atrakcyjne rozwiązanie dla części osób, które pobierają świadczenie emerytalne. Dodatek do emerytury dedykowany jest osobom, które prowadzą własne firmy lub dorabiają na umowie zlecenie lub umowie o dzieło. Po zmianie przepisów osoby, które znajdują się w takiej sytuacji, mogą złożyć wniosek o tak zwane świadczenie postojowe. Uzyskanie go nie jest skomplikowane, a może znacząco wpłynąć na sytuację finansową. To niejedyne fantastyczne wieści dla emerytów, o których piszemy.

Emerytura może być wyższa o 6000 złotych

Emeryci, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą, by uzyskać dodatek, muszą wykazać, że ich przychody w maju były o 15% niższe niż w kwietniu. Sytuacja jest nieco prostsza w przypadku osób, które wykonują pracę na podstawie umów cywilnoprawnych. W tym przypadku wystarczy, że pracodawca nie wypłacił pełnego wynagrodzenia za przepracowany miesiąc. Ważne jest to, że kwota dochodów na umowie nie może przekraczać 15,6 tysięcy złotych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wysokość świadczenia jest zależna od kwoty, która została zapisana na umowie. Osoby, które pracują na umowie zlecenie lub umowie o dzieło, na mocy której zarabiają mniej niż 1300 złotych, mogą spodziewać się dodatku właśnie w takiej kwocie. Jeśli otrzymywana wypłata była wyższa, domowy budżet zasili aż 2080 zł. Na dodatek takiej wysokości mogą liczyć także osoby prowadzące własną działalność gospodarczą.

Dzisiaj grzeje: 1. Widzieliśmy na własne oczy. Grób Królikowskiego po 4 miesiącach od śmierci jest w porażającym stanie

2. Popularny ser znika z Lidla. GIS wykrył w nim niebezpieczne bakterie, lepiej uważać

W sytuacji, kiedy sytuacja finansowa nie ulegnie poprawie przez więcej, niż jeden miesiąc, można starać się o kolejne świadczenie postojowe. Istnieje możliwość uzyskania go nawet trzykrotnie. Za każdym razem trzeba pamiętać o złożeniu nowego wniosku i pilnować terminów. Kluczowy jest fakt, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyjmował wnioski o świadczenia postojowe tylko do 30 dni od odwołania stanu epidemii. Potrójna wypłata sprawi, że konto emeryta zostanie zasilone kwotą 6240 złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Twoja babcia jednak się myliła. Przepis nie ma prawa zadziałać tak, jak mówiono nam w dzieciństwie
  2. Tomasz Adamek ujawnił, na kogo zamierza zagłosować w wyborach. Gigantyczne zaskoczenie, fani nie mieli pojęcia
  3. Jest potwierdzenie, policja ruszyła. Zaczęły się masowe kontrole, każdy narażony jest nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych kary
  4. Na plaży przypadkiem natknęli się na walizkę. Jej zawartość przyprawia o mdłości, nagle w całej okolicy zaroiło się od policji
  5. Grzyby tak wielkie, że nie wiedzieli, jak do nich podejść. Rozpętało się istne szaleństwo, najlepsi grzybiarze zdradzają swój sekret
  6. TVP właśnie podało ważną wiadomość. Chodzi o Łukasza Szumowskiego, Polacy czekali na jego deklaracje

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News