To już oficjalne, wiadomo, skąd wezmą się pieniądze na 13. emeryturę. Wiele osób będzie wściekłych

To już oficjalne, wiadomo, skąd wezmą się pieniądze na 13. emeryturę. Wiele osób będzie wściekłych Źródło: Pixabay

Wiadomość, która właśnie obiega media, nie będzie dobrą nowiną dla Polaków. Dziś wyszły na jaw oficjalne informacje na temat tego, skąd wezmą się pieniądze na wypłatę "trzynastki". Sprawa emerytur kolejny raz stanie się przyczyną złości wielu osób.

Emerytura będzie wyższa za sprawą podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudy ustawy o zmianie ustaw dotyczących Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych oraz innych ustaw. Okazuje się, że ustawy, które dziś zostały podpisane, mogą nie przynieść wiele dobrego, a na pewno sprawią, że znajdzie się wiele niezadowolonych osób. 

Trzynasta emerytura zostanie wypłacona z pieniędzy dla potrzebujących 

Wprowadzone zmiany, które podpisał dziś Andrzej Duda przewidują nowelizację Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, który nie tylko zmieni nazwę na Fundusz Solidarnościowy, ale także będzie dzielić się pieniędzmi nie tylko z osobami niepełnosprawnymi, ale także z emerytami i rencistami. 

To właśnie z Funduszu Solidarnościowego mają być finansowane "trzynastki" wraz z kosztami ich obsługi, a także renta socjalna i zasiłek pogrzebowy, który otrzymuje rodzina zmarłego, który pobierał rentę socjalną. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emerytura będzie finansowana przez Fundusz Solidarnościowy

Najważniejszym pytaniem wydaje się być, skąd Fundusz Solidarnościowy ma mieć pieniądze na wypłaty świadczeń emerytalnych, renty czy zasiłków. Okazuje się, że to Minister Finansów ma przekazać do Funduszu Rezerwy Demograficznej pieniądze z budżetu państwa, zablokowane w części dotyczącej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a Fundusz otrzyma pożyczkę od Funduszu Rezerwy Demograficznej w wysokości 9 mld. 

Do tej pory głównym źródłem przychodu Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych jest obowiązkowa składka stanowiąca 0,15 proc. podstawy wymiaru składki na Fundusz Pracy, a do tego danina solidarnościowa od dochodów osób fizycznych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Matka jechała pociągiem z chorym synkiem. Nagle podszedł do niej mężczyzna i położył jej na kolanach kartkę
2. Syn Królikowskiego opublikował straszne zdjęcie. Trudno utrzymać na nim wzrok

W związku ze zmianami dotyczącymi Funduszu Solidarnościowego, a także wpłacania przez niego "trzynastek" wielu przedstawicieli polskiego społeczeństwa okazuje swoje niezadowolenie. Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie nie kryją oburzenia, że będą musieli dzielić się pieniędzmi z emerytami, którzy mają otrzymać "trzynastki".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Tragiczne wydarzenia w życiu Kipiel-Sztuki. Halinka z "Kiepskich" trzykrotnie przeżyła koszmar
  4. Kultowy polski reżyser zmarł w Wigilię w wieku 61-lat. Choroba, z którą przegrał, może dotknąć każdego mężczyznę
  5. Bohdan Smoleń nie żyje już od 3 lat. Mało kto wie, jak bolesne słowa wypowiedział nad jego trumną Zenon Laskowik

źródło: rmf24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News