Koniec głodowych emerytur dla wielu Polaków. Dostaną kilkaset złotych miesięcznie więcej, prezes ZUS podała szczegóły

Koniec głodowych emerytur dla wielu Polaków. Dostaną kilkaset złotych miesięcznie więcej, prezes ZUS podała szczegóły Źródło: .

Emerytura może być wyższa nawet o kilkaset złotych miesięcznie. Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Gertruda Uścińska, wyjaśnia w jaki sposób miałoby do tego dojść. Wielu seniorów możne się zdziwić.

Emerytura w Polsce często nie wystarcza emerytom do samodzielnego przeżycia. Niejednokrotnie emeryci są wspierani przez swoje rodziny, choć nie wszyscy mają tyle szczęścia. Prezes ZUS Gertruda Uścińska zapowiada, że niedługo może się to zmienić.

Emerytura to poważny problem ZUS

Obecnie w Polsce jest spory problem z emerytami. Z jednej strony ZUS potrzebuje pieniędzy, które uzyskałby z większej ilości pracujących obywateli. Z drugiej strony mamy starzejące się społeczeństwo, a emerytów wciąż przybywa. Jednocześnie Prawo i Sprawiedliwość obiecało, że obniży wiek emerytalny do stanu sprzed 2012 roku i nie będzie go ponownie podnosić. ZUS potrzebował rozwiązania.

Jednym z pomysłów było zagwarantowanie tym, którzy pracują przez 2 lata powyżej swojego wieku emerytalnego, jednorazowego świadczenia wysokości 10 tysięcy złotych. Choć wydaje się to sporo, to w rzeczywistości z odprowadzonych podatków, ZUS zarobiłby znacznie więcej. Właśnie ten temat został poruszony w rozmowie z Gertrudą Uścińską, prezes ZUS. Okazało się, że ma ona jednak w głowie inne rozwiązanie.

Dzięki temu rozwiązaniu, emerytura może być wyższa nawet o kilkaset złotych

- Przez te dwa lata twoja emerytura wzrośnie o 15% [...] Kilkaset złotych miesięcznie wyższa emerytura jest takim naprawdę, bezpieczeństwem socjalnym. Z rozmów z emerytami [...] wynika, że ten wzrost emerytury o kilkadziesiąt złoty, kilkaset złotych jest wysoko ceniony - mówiła prezes ZUS w rozmowie z portalem Money.

Uścińska uważa, że zamiast jednorazowego świadczenia lepszym pomysłem byłoby podwyższenie procentowo świadczenia wraz z kolejnymi latami pracy po przekroczeniu wieku emerytalnego. Internauci zdają się nie wierzyć w to rozwiązanie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Akurat pracownicy pracujący w ciężkich warunkach tzn. np. huty, budownictwo, to akurat im się chce pracować rok dłużej! Po prostu chcecie, aby nikt nie dożył emerytury! Bo wtedy kasa z ZUS trafia do budżetu, czyli na rozdawnictwo. Składki ZUS powinny być dziedziczone tak jak jest to IKE - pisał internauta.

Dzisiaj grzeje: 1. Była gwiazdą TVP, kochały ją miliony. Odeszła w samotności i zapomnieniu
2. Polsat przekazał pilne wiadomości od IMGW. Wydano ostrzeżenia pogodowe dla 5 województw

- Akurat ktoś uwierzy ! Jeleni to sobie na rykowisku poszukajcie! Gdyby pieniądze były dziedziczone przez rodzinę to OK. Ale w momencie, gdy są zagrabiane przez ZUS to nic z tego! - komentowała użytkowniczka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zbiorowo gwałcili kobietę i wszystko nagrywali. Ale najgorsze zrobili na sam koniec
  2. Mąż oskarżył ją o tak okrutne rzeczy, że zabierze się za nią prokuratura. Wstrząsające doniesienia o gwieździe "Na Wspólnej", Sylwii Gliwie
  3. Drugiego dnia po śmierci żony otworzył jej szafę. Dotarło do niego co znalazł i nie mógł przestać płakać
  4. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu
  5. Waloryzacja emerytur 2020. OGROMNE podwyżki, znamy już datę

Źródło: Money PL

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News