Emerytura, podwyżki
unsplash.com Mark Timberlake
Weronika Wasiak - 23 Października 2020

Mamy potwierdzenie, 200 zł podwyżki dla 70 tys. emerytów. Znamy szczegóły

Emerytura wyższa nawet o 200 zł? Takich informacji niewielu mogło się spodziewać. Znamy szczegóły, mowa o 70 tys. emerytach.

Emerytura od lat jest jednym z głośniej omawianych tematów społeczeństwa. Seniorzy stale walczą o wyższe świadczenia i chociaż rząd wdrożył już trzynastą emeryturę i planuje wdrożyć czternastą, zdaniem wielu osób, wciąż to nie jest w stanie zastąpić godziwego, comiesięcznego świadczenia. Czy niebawem wszystko zacznie się zmieniać? Media obiegły zaskakujące informacje w tej sprawie.

Z ostatniej chwili: ogromne obostrzenia w całej Polsce. Premier właśnie wprowadził drakońskie zakazyZ ostatniej chwili: ogromne obostrzenia w całej Polsce. Premier właśnie wprowadził drakońskie zakazyCzytaj dalej

Emerytura 70 tys. Polaków wyższa o 200 zł? Znamy szczegóły

Z najnowszych doniesień Super Expressu wynika, że osoby urodzone w 1953 roku, które skorzystały z prawa do wcześniejszej emerytury, już w 2021 roku mogą otrzymać wyższe świadczenia. Mowa o 200 złotych dodatku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Tabloid przypomina, że w 2013 roku w życie Polaków weszła ustawa, w wyniku której, późniejsza emerytura powszechna została obniżona osobą na wcześniejszej emeryturze. Wówczas seniorzy musieli pożegnać niemałą sumę pieniędzy, a zmierzyło się z tym około 76 tysięcy Polaków. Największą grupę stanowiły kobiety z rocznika 1953.

Emocje po wprowadzeniu tak krzywdzącej ustawy długo nie opadały. Chociaż dziś mówi się o tym znacznie mniej, wielu nadal nie może pogodzić się z niższymi świadczeniami. Jak jednak donosi Super Expressem, niebawem ta troska odejdzie w zapomnienie.

Jak możemy się dowiedzieć, Sejm w ostatnim czasie znowelizował ustawy przywracając większą podstawę obliczenia emerytur. Oznacza to, że osoby urodzone w roku 1953 w końcu będą mogły dostawać wyższe świadczenia. Z wyliczeń Zakłądu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że przeciętna podwyżka wyniesie 200 złotych.

- Emerytury przeliczymy na nowo z urzędu. Nie trzeba składać wniosku w tej sprawie. Inaczej sprawa wygląda dla osób urodzonych w 1953 r., które do dziś nie przeszły na emeryturę powszechną. One muszą złożyć wniosek o przeliczenie świadczenia – wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis, rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Dzisiaj grzeje:

1. Oficjalnie: Ostateczna decyzja ws. szkół. Fatalne wiadomości dla rodziców i uczniów

2. ”Myślałam, że tacy nie umierają”. Niestety, rodzina wybitnej Polki przekazała smutną wiadomość

3. Nowe, ogromne ognisko koronawirusa w Polsce. Kilkaset zakażeń, bardzo smutne informacje

Super Express podkreśla, że przeliczenie emerytury powszechnej nastąpi po 11 stycznia 2021 roku, co oznacza, że emeryci, którzy zamierzają złożyć swój wniosek do ZUS-u, muszą pamiętać, by dokument dostarczyć przed 11 stycznia. Później będzie już za późno.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaskakujące odkrycie. Narysowali kota tysiące lat temu, dopiero teraz prawda wyszła na jaw
  2. Ile zarabia Kamil Stoch? Kosmiczna kwota, aż nie mieści się w głowie, wielu Polaków może tylko pomarzyć
  3. Pitbull spędził 6 lat w schronisku. Pewnego dnia jego życie zmieniło się o 180 stopni
  4. Ile zarabia Kamil Stoch? Kosmiczna kwota, aż nie mieści się w głowie, wielu Polaków może tylko pomarzyć
  5. Sklepy Biedronki otwarte w niedziele. Sieć znalazła sposób na ominięcie zakazu
  6. Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Mylili się na temat czarnej dziury, nie do uwierzenia
  7. Ostaszewska ma COVID-19. Boli ją nie do opisania, nie ma smaku, zasłynęła popularyzacją wegetarianizmu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News