Fatalne informacje dla emerytów. Mogą stracić sporą część swojego świadczenia

Fatalne informacje dla emerytów. Mogą stracić sporą część swojego świadczenia Źródło: unsplash/Sergiu_Vălenaș/

Emerytura w Polsce jest wyjątkowo niska i jak się okazuje, może być jeszcze gorzej. Z przekazywanych do mediów informacji wynika, że wiele starszych osób może stracić sporą część swojego świadczenia. Aż trudno w to uwierzyć.

Emerytura w naszym kraju jest jednym z bardziej drażliwych tematów, o którym rodacy co prawda dyskutują niezwykle często, lecz robią to ze swego rodzaju niechęcią. Wszystko dlatego, że powodem kolejnych dyskusji nie są wcale pokrzepiające dla nich zmiany świadczenia - wręcz przeciwnie. Wielu Polaków uważa, że rząd zmierza w coraz gorszą stronę, a emeryci, którzy już teraz mają niekiedy problem z utrzymaniem się za niewyobrażalnie niskie kwoty, mogą dostawać jeszcze mniej. 

Emerytura pod okiem komornika. Fatalne informacje dla Polaków 

W 2019 roku w życie Polaków weszły kolejne, niezbyt pokrzepiające zmiany. Sprawa dotyczy komorników i tego, ile mogą zabrać ze świadczenia emerytów, nawet nie wychodząc zza swojego biurka. Co prawda jedną z możliwości jest śledzenie nieruchomości dłużnika, jednak o wiele wygodniejsza jest dla nich kontrola nad świadczeniem. O co dokładnie chodzi? 

Z przekazywanych do mediów informacji wynika, że komornik ma prawo zająć aż 25% emerytury. Oczywiście wymogiem jest, by pozostawił kwotę wolną od zajęć, jednak warto zaznaczyć, że w przypadku tysięcy osób, świadczenie wynosi mniej niż 1000 złotych, dlatego po przejęciu przez komornika aż 25%, na comiesięczne przeżycie zostaje niewiele. To jednak nie koniec złych informacji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nawet 60% zabrane ze świadczenia 

Okazuje się, że w przypadku długu alimentacyjnego, komornik zabierze nawet 60% świadczenia. Poskutkuje to tym, że emerytowi zostanie jedyne 500 złotych wolnych od zajęć środków. Jak za to przeżyć? Polacy nieustannie zadają sobie to pytanie, jednak wciąż nie znaleźli odpowiedzi.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda telewizji. Zmarł niespodziewanie, miał tylko 54 lata

2. Wiadomości o nagłej śmierci obiegają właśnie media. Nie żyje jeden z największych gwiazdorów programów kulinarnych

Emeryci mogą się starać o zatrzymanie całkowitej emerytury, a tym samym "pozbycie się" komornika ze swojej kieszeni, jednak nie w każdym przypadku jest to łatwe zadanie. Najlepszym rozwiązaniem może być ugoda między dłużnikiem a komornikiem oraz deklaracja o regularnym odprowadzaniu ustalonej stawki. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rossmann bardzo podpadł swoim klientkom. Takiego czegoś się nie spodziewały od swojej ulubionej drogerii
  2. Agata Duda na wizycie w USA przebiła samą siebie. Melania Trump zzielenieje z zazdrości
  3. Popularne produkty, których nie wolno dawać swojemu kotu. Może nawet umrzeć
  4. Smutne informacje dla Katarzyny Dowbor. Niestety chodzi o jej program "Nasz nowy dom"
  5. Pies zniknął bez śladu. Miesiąc później kolejny zwierzak tych samych właścicieli zaczął się dziwnie zachowywać i dotarli do strasznej prawdy 

Źródło: gp24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News